ракетний обстріл

Галущенко заявив про наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час

Уночі та вранці 22 березня Росія здійснила наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Є влучання та пошкодження енергооб’єктів в різних областях.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Він зазначив, що росіяни прагнули не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій в роботі енергосистеми України.

“Є влучання та пошкодження об’єктів генерації, системи передачі та розподілу електроенергії в різних областях. Окрім цього, через обстріл знеструмлено одну з ліній електропередачі, що живить ЗАЕС”, — зазначив міністр.

За словами Галущенка, у частині регіонів є перебої зі світлом.

“Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання. Робимо усе можливе, аби якнайшвидше повернути людям світло”, — сказав він.

Що відомо про атаку РФ 22 березня

Вранці 22 березня російські війська завдали комбінованого удару по українських містах із застосуванням ударних дронів, балістичних та крилатих ракет. Вибухи пролунали у Харкові, Дніпрі, Полтаві, Кривому Розі, Запоріжжі, Кропивницькому, на Хмельниччині, Одещині, Львівщині та в Івано-Франківській області.

Повідомляється про влучання по об’єктах інфраструктури. В низці регіонів є загиблі і поранені, спостерігаються проблеми з водо- та електропостачанням.

Через атаку окупована Запорізька АЕС втратила підключення до однієї з ліній живлення. Окрім того, РФ вдарила по ДніпроГЕС, там триває пожежа.