Фільм “Будинок зі скалок”, який знімали в Лисичанську на Луганщині, номіновано на Оскар.

Про це розповів голова Луганскої області Сергій Гайдай.

“То було десь два роки тому…Ковід вже увірвався в наше життя і було багато різних заборон, а вони наполягали, що хочуть зняти в нас кіно. Про наших дітей, про Україну…так розповідали, що відмовити було неможливо.

Сьогодні про цей фільм говорить увесь світ і напередодні премії перегляди поновляться, міжнародна спільнота говоритиме про талановитих творців цієї стрічки та про луганське місто…наш Лисичанськ, який тепер не впізнати, і про найдорожче – про наших діток…”, – каже Гайдай.

“Будинок зі скалок” понад два роки знімали на Донбасі, а світова прем’єра відбулася у січні 2022 року. Герої фільму – це діти та вихователі Лисичанського центру соціально-психологічної допомоги. У цих дітей дві війни: одна – через росіян, інша – вдома, розповідають творці фільму. Сюжет фільму – реальні історії з їхнього життя.

Це фільм про дітей зі складних родин, які потрапили до притулку поруч з війною. В притулку вони проводять 9 місяців – і або повертаються до батьків, або потрапляють в інтернат чи прийомну родину.

Фільм розповідає, як група вольових соціальних працівників невтомно працює в особливому дитбудинку поблизу лінії фронту, щоб створити для дітей такий необхідний безпечний простір, поки державні органи та суди вирішують їхню долю.

Фільм вже здобув багато нагород…і зараз має всі шанси здобути найголовнішу.

12 березня дізнаємося результат!