F-16 для України

F-16 для України: у Нідерландах розповіли, коли ЗСУ отримають винищувачі

В Амстердамі відбувається навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Воно триватиме від шести до восьми місяців.

Україна зможе отримати винищувачі F-16 у 2024 році. Про це повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в ефірі токшоу Morning Joe.

“Фактичне постачання літаків почнеться десь наступного року”, — сказала Кайса Оллонгрен.

Вона зазначила, що наразі в Амстердамі відбувається навчання українських пілотів, яке триватиме від шести до восьми місяців. Проте конкретно — невідомо, адже це залежатиме від багатьох факторів. Зі слів міністерки, нідерландські пілоти проходять довші тренування. Крім цього, Нідерланди планують відкрити навчальний центр у Румунії.

Кайса Оллонгрен розповіла, що винищувачі F-16 у пришвидшеному режимі передають Україні, оскільки Нідерланди, Норвегія та Данія переходять на більш сучасні варіанти — F-35. Тому країни можуть передати свої винищувачі F-16 Україні, проте процес переходу потребує певного часу. Вона додала, що передача винищувачів українським пілотам повинно стати сигналом від західних партнерів не лише для Києва, але й для Москви.

У соцмережі X (Twitter) міністерка Нідерландів заявила, що Європі та Сполученим Штатам Америки потрібно діяти як одне ціле для боротьби проти російської агресії.

“Нам потрібно припинити війну Путіна в Україні, щоб запобігти майбутній агресії”, — додала вона.