Туреччина

Ердоган заявив, що Туреччина має намір відновити Кахраманмараш за один рік

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв протягом року відновити райони, які постраждали від двох смертоносних землетрусів, під час відвідин одного з найбільш постраждалих міст у середу.

Про це пише Bloomberg.

Виступаючи під час візиту у Кахраманмараші, Ердоган сказав, що його уряд мобілізував усі доступні засоби для боротьби з наслідками землетрусів. За його словами, перешкоди, у тому числі суворі погодні умови та збитки інфраструктурі, подолано.

“Ми прагнемо відновити будинки в Кахраманмараші та дев’яти інших провінціях протягом одного року”, – сказав Ердоган, перш ніж вирушити в іншу зону землетрусу в провінції Хатай.

За словами президента, кожній родині, яка постраждала від землетрусу, буде виплачено по 10 000 лір (531 долар США).

У вівторок Ердоган оголосив тримісячний надзвичайний стан у провінціях, які постраждали від землетрусу, що дозволить йому вжити швидких заходів безпеки та фінансових заходів у відповідь на стихійне лихо.

Масштаби стихії залишаються невідомими, але, за оцінками Bloomberg Economics, пов’язані із землетрусом державні витрати, включаючи відновлювальні роботи, можуть становити 5,5% валового внутрішнього продукту.