Дозвіл Україні бити по РФ: Путін погрожує Заходу глобальною війною

Лідер Росії Володимир Путін заявив, що члени НАТО в Європі граються з вогнем, пропонуючи дозволити Україні використовувати західну зброю для удару вглиб Росії. Це може спровокувати глобальний конфлікт.

Про це він сказав журналістам у Ташкенті, передає Reuters.

“Постійна ескалація може призвести до серйозних наслідків. Якщо ці серйозні наслідки відбудуться в Європі, як поводитимуться Сполучені Штати, враховуючи наш паритет у сфері стратегічних озброєнь? Важко сказати. Чи хочуть вони глобального конфлікту?” — сказав Путін.

Він зазначив, що українські удари по Росії далекобійною західною зброєю потребуватимуть західного супутника, розвідки та військової допомоги, тому Захід буде безпосередньо залучений у війну.

Очільник Кремля також заявив, що ймовірне відправлення військ Франції в Україну буде кроком до глобального конфлікту.

Говорячи про членів НАТО в Європі, Путін сказав, що малі країни “повинні усвідомлювати, з чим вони грають”, адже вони мають невелику територію і дуже щільне населення.

“Це фактор, який вони повинні мати на увазі, перш ніж говорити про завдавання удару вглиб російської території”, — сказав Путін.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтервʼю американській газеті The New York Times сказав, що Україна хоче використовувати зброю, яку надають західні партнери, для атак по військових цілях на території РФ як захист.

Нині в Україні є своя зброя, яку використовує для ударів по РФ. Проте Зеленський каже, що неодноразово звертався до президента США Джо Байдена та до лідерів багатьох країн за дозволом атакувати територію Росії західною зброєю.

У США група законодавців вимагає від Міністерства оборони дозволити Україні завдавати ударів по території Росії із застосуванням американської зброї. Заява містить заклик до міністра оборони США Ллойда Остіна “дозволити Україні за певних обставин використовувати надану США зброю для завдання ударів по стратегічних цілях на російській території”.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Economist заявив, що Україна повинна мати право завдавати ударів по території Росії за допомогою поставленої західної зброї.