мігранти

Дослідження: все менше людей просить притулку в Європі

Кількість первинних заяв на отримання притулку в країнах Європейського Союзу, Норвегії та Швейцарії скоротилася в 2024 році порівняно із 2023 роком.

Про це пише видання Welt am Sonn з посиланням на дані Агентства ЄС з питань притулку, передає Суспільне.

Минулого року кількість первинних заяв на отримання притулку в країнах склала загалом 1,008 мільйонів, а 2023 року цей показник становив 1,14 млн. Агентства ЄС з питань притулку зазначає, що різниця між роками становить 12%.

Німеччина залишається лідером за кількістю первинних клопотань: минулого року їх подали майже 236 тисяч людей. На другому місці Іспанія (165,4 тисяч), за нею йдуть Франція (158,5 тисяч) та Італія (154,8 тисяч). Найменше клопотань про надання притулку за весь 2024 рік надійшло до Угорщини (всього 29 тисяч).

Більшість прохачів притулку в Євросоюзі минулого року прибули з Сирії (15%), за нею з відривом прямують Афганістан (8,7%), Венесуела (7,3%) та Туреччина (5,5%).

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор’я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували “проти” угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.