Дністер на Буковині обмілів

Дністер на Буковині обмілів через потребу покрити дефіцит в енергосистемі — агентство водних ресурсів

У травні 2024 року спостерігають зниження рівня води у річці Дністер та її притоках. В державному агентстві водних ресурсів кажуть, що це трапилося через потребу покрити дефіцит в енергосистемі та підвищену температуру повітря з відсутністю опадів.

Про це повідомили на сторінці Державного агентства водних ресурсів України на Facebook.

Від початку повномасштабної війни режим роботи Дністровського гідровузла діяв з урахуванням потреби покрити дефіцит в енергосистемі. Це пов’язано з атаками РФ на об’єкти критичної інфраструктури та аварійною ситуацією в роботі енергосистемі України.

З середини квітня 2024 року у Дністровській ГЕС збільшили скидні витрати води. Це було необхідно для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Проте це призвело до значного зниження рівня води у водосховищі.

Станом на 28 травня наповнення Дністровського водосховища складає 66%. Скиди з водосховища відповідають межам, які встановила Міжвідомча комісія.

Також зниження рівня води у Дністрі та притоках зумовлене і погодою — мало опадів та підвищена температура повітря. Приплив до Дністровського водосховища становить приблизно 30% від норми.

Представники Держводагентства звернулися до обласних військових адміністрацій, аби ті застосували технічні рішення щодо роботи водозабірних станцій, облаштували альтернативні водозабори та оптимізували водокористування.

Також у Держводагентстві планують узгодити оптимальний режим роботи Дністровського водосховища. Цей режим обов’язковий для виконання.