Понад 6,5 млн українців приєднались до Всеукраїнської програми з обміну ламп, впроваджену Урядом та ЄС наприкінці січня минулого року. Майже за рік від початку програми, українці обміняли у відділеннях Укрпошти більше 33 мільйонів жарівок, 10 млн з яких обміняли пенсіонери лише за місяць від оголошення про додатковий обмін світлодіодів у грудні 2023-го. Наразі у відділеннях поштового оператора для обміну доступно близько 7 млн LED-ламп.
Запроваджена Урядом програма з обміну ламп розжарювання продовжує діяти як для фізичних осіб, так і для юридичних. Особливі умови продовжують діяти для пенсіонерів, які раніше вже скористалися обміном. Вони мають можливість отримати додатково до 5 LED-ламп, пред’явивши пенсійне посвідчення, паспорт та РНОКПП. Замінити старі жарівки в домівках можуть і ті мешканці країни, які досі не скористалися програмою. У них є можливість отримати до 5 світлодіодних ламп в обласних центрах, у міських та сільських відділеннях Укрпошти по всій країні. Крім того, програма надалі відкрита і для юридичних осіб, таких як: медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та ОСББ, які мають можливість отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву на порталі Дія.
Укрпошта запевняє, що світлодіодні лампи ще є в наявності майже у всіх відділеннях поштового зв’язку в обласних центрах, містах та селах, та закликає громадян країни не хвилюватися, якщо в конкретному відділенні лампи вже закінчились. У відділеннях Укрпошти, де спостерігається найвищий попит, запаси LED-ламп будуть поповнювати доки лампочки будуть у наявності. У разі закінчення ламп або вичерпання запасів ламп потрібного типу цоколя, рекомендуємо звернутись до іншого найближчого відділення Укрпошти. Але зволікати з обміном також не варто, адже програма з заміни ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи добігає фінішної прямої.
За час впровадження програми, громадяни України вразили своєю свідомістю, ще підтвердивши її статус найзгуртованішої нації у світі. З метою економії електроенергії українці активно замінювали традиційні лампи розжарювання на енергоощадні світлодіоди в своїх будинках. Це особливо актуально, оскільки старі жарівки витрачають в 8 разів більше електроенергії порівняно із сучасними лампами.
Залиште коментар
Розгорнути ▼