Група країн Європейського Союзу закликала блок діяти, щоб допомогти зменшити надлишок зерна, оскільки дешевий імпорт з України заповнює ринки сусідніх країн, скорочуючи попит на місцеву продукцію та викликаючи протести фермерів, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Шість східноєвропейських країн на чолі з Польщею закликали до заходів, включаючи компенсацію для фермерів, на зустрічі міністрів сільського господарства ЄС 30 січня. Вони також вимагали перекрити транзитні шляхи, щоб українське зерно та інша продукція могли діставатися третіх країн, не створюючи збоїв у Європі.
В 2022 році ЄС тимчасово призупинив тарифи та квоти на українську сільськогосподарську продукцію, намагаючись допомогти потокам зерна, заблокованим вторгненням Росії та блокадою портів України.
«Я поінформував міністрів про проблеми, з якими стикаються фермери сусідніх країн щодо імпорту українського зерна, яке планувалося відправити до Західної Європи та Африки», – заявив журналістам в Брюсселі міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик. «Деяка частина залишається в сусідніх країнах, тому виникають проблеми місцевих фермерів, які не можуть продати власне зерно».
Згідно з документом, яким країни поділилися з іншими державами на зустрічі міністрів у Брюсселі, імпорт кукурудзи з України до Польщі зріс до 1,6 млн тонн із січня по листопад 2022 року, що на понад 25,000% більше, ніж за відповідний період 2021 року.
Імпорт до Угорщини підскочив до більш ніж 900 тис. тонн з 5 тис. тонн, а імпорт до Болгарії досяг 16742 тонн з 361 тонни.
«Великий імпорт продуктів з одного джерела під час національного збору врожаю спричинив порушення ринку в усіх залучених державах-членах», – йдеться в документі країн. «Частина імпортного зерна йде на вітчизняні кормопереробники, що призводить до зниження попиту на вітчизняне зерно».
«Ми готові й надалі допомагати Україні, шляху назад немає», – заявив Ковальчик. «Але ми хочемо залучити весь ЄС» до вирішення цього питання.
Залиште коментар
Розгорнути ▼