Де і як правильно використовувати генератор, щоб не отруїтись чадним газом

Через постійні відключення електроенергії українці шукають інші доступні джерела освітлення та обігріву домівок. Найбільшою популярністю користуються генератори.Однак не кожен дотримується правил безпеки, унаслідок чого стаються і трагічні випадки — смерті через отруєння чадним газом від генератора. «Апостроф» розповідає, як правильно використовувати генератор, пише Експерт.
Де можна встановлювати генератор
Генератор повинен стояти на вулиці — суворо заборонено встановлювати його на балконі квартир чи в приватному будинку, оскільки він виділяє чадний газ, яким можна отруїтися.

Зазначимо, що чадний газ не має кольору, запаху й смаку, однак має високу токсичність. Як тільки потрапляє в організм людини, то поєднується з гемоглобіном, після чого кров втрачає здатність переносити кисень до тканин, а організм відповідно втрачає життєздатність.
Також важливо, щоб генератор стояв на відстані не менше 6 метрів від найближчої стіни чи вікна, бо в процесі роботи він нагрівається й предмети поруч з ним можуть спалахнути.
Як правильно заправляти генератор
Генератор можна заправляти лише просто неба якомога далі від приміщень й тільки тим паливом, яке рекомендоване в інструкції до пристрою. Паливо має бути сертифікованим і якісним.
Перед заправкою генератор мусить охолонути, тому що паливо, пролите на його гарячі деталі, здатне спричинити пожежу.
До того ж необхідно захищати генератор від дощу й надмірної вологи, наприклад, за допомогою навісу чи брезенту, оскільки мокрий пристрій може уразити струмом.
Правила безпечного користування генератором
Перед використанням генератора в приміщенні слід встановити детектори чадного газу, а також купити вогнегасник і тримати його в легкодоступному місці;
Перед підключенням треба перевірити, чи немає на шнурі дефектів (порізів і розривів), а на штекері є всі три контакти включно з заземлювальним;
За можливості варто звернутися до спеціаліста, який безпечно підключить генератор;
Електроприлади треба підключати безпосередньо до генератора або використовувати зовнішній подовжувач, потужність якого буде не меншою за суму навантаження від підключених приладів;
Підключати генератор до розетки вкрай небезпечно, оскільки це створює ризик ураження струмом для комунальників, ваших домашніх і сусідів. Такий варіант можливий лише тоді, коли ви попередньо відключите автомати на ввідному щитку.
Які симптоми ураження чадним газом
Ступінь отруєння залежить від об’єму й концентрації чадного газу в повітрі. Симптоми отруєння такі: головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість і втома, запаморочення і сплутаність свідомості.
Як тільки ви запідозрили, що отруїлися чадним газом, потрібно негайно викликати швидку допомогу за номером 103 й аварійну газову службу за номером 104, а потім швидко вимкнути всі прилади в будинку, окрім електричних, і відчинити вікна навстіж.