ДБР повідомило про підозру у держзраді одному з керівників батальйону морпіхів, через якого військові опинились в полоні

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді (за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України) начальнику речової служби тилу 501 окремого батальйону морських піхотинців ЗСУ, через якого 277 військових цього батальйону опинились в полоні. Йому загрожує довічне позбавлення волі.

У Держбюро розслідувань повідомили, що з кінця лютого торік військовослужбовці 501-ого батальйону обороняли Маріуполь, пише Суспільне.

“У квітні цього ж року пропагандистські засоби масової інформації РФ розповсюдили інформацію, що начебто морпіхи 501 батальйону добровільно здалися у полон в оточеному Маріуполі”, — розповіли у відомстві.

Слідчі встановили, що насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік окупантів. “Він вступив у змову з росіянами та фактично вмовив командира здатися. Користуючись важкою ситуацією, в якій опинилися сили оборони в Маріуполі, зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям бригади був відданий наказ на передислокацію, а насправді їх переправили до “ДНР”, — розповіли у ДБР. За їхніми даними, українських військових ввели в оману, тому вони не усвідомлювали й не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон.

Державне бюро розслідувань закрило провадження щодо 277 військовослужбовців 501 ОБМП за підозрою у дезертирстві.

“Також слідством встановлено, що начальник речової служби тилу 501 ОБМП продовжив свою зрадницьку діяльність і після його диверсії в Маріуполі. Переїхавши до рідного Бердянська Запорізької області він знову почав агітувати українських військових переходити на бік ворога та за винагороду надавати йому відомості щодо розміщення сил та засобів оборони України”, — повідомили у ДБР. Зокрема, відомо щодо трьох відповідних фактів протягом квітня-червня минулого року.

Читайте також:

“Проводять “фільтрацію” місцевого населення”. 23 правоохоронцям з Маріуполя оголошено про підозру у держзраді