Через негоду є знеструмлення в 5 областях — Укренерго

Через негоду є знеструмлення в 5 областях — Укренерго

Електроенергії, виробленої в Україні, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Виникнення дефіциту в енергосистемі не прогнозується. Через негоду є знеструмлення в 5 областях.

Про це йдеться у повідомленні НЕК “Укренерго”.

У компанії зазначили, що у понеділок 5 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований близько 11:30. Його рівень був на 1% нижче, ніж у попередній робочий день 2 лютого.

“Сьогодні станом на 09:30 рівень споживання електроенергії на 1,2% вищий за відповідний показник понеділка, 5 лютого. Причини – невелике, але все ж похолодання на сході на півночі країни”, — йдеться у повідомленні.

В Укренерго зазначили, що електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Виникнення дефіциту в енергосистемі не прогнозується.

Протягом доби на теплових електростанціях в поточний ремонт виведено 2 енергоблоки.

Експорт сьогодні здійснюється в нічні години в Молдову. Загальний обсяг 355 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 70 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 6 703 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 154 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Стан енергомереж

На сході, у прифронтовій зоні, росіяни завдали артилерійського удару по одній з підстанцій Укренерго.

“Персонал не постраждав, пошкоджене обладнання. Аварійно-відновлювальні роботи розпочнуться після дозволу військових”, — йдеться у повідомленні.

Попри це, як зазначили у компанії, пропускна здатність високовольтних мереж Укренерго достатня для покриття наявного попиту.

Через погодні умови на ранок знеструмлено 50 населених пунктів в Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Житомирській, Хмельницькій областях.

З технічних причин є знеструмлення в Київській області.

Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 352 населені пункти. Є нові пошкодження через обстріли в мережах Донецької, Харківської областей.