Час економити воду вже зараз: у Франції чиновники б’ють на сполох через посуху

Ця зима для країни виявилася найпосушливішою за останні 60 років. Уже зараз у низці регіонів Франції запроваджено обмеження на водокористування.

Франція зіткнулася з можливими обмеженнями через брак опадів після посушливої зими за більш ніж 60 років. Про це повідомляє BBC.

Протягом місяця у багатьох районах країни не було значних опадів, що спричинило занепокоєння місцевих чиновників. У понеділок вони планують провести оцінку ситуації “територія за територією”, щоб визначити масштаб проблеми.

Крістоф Бешу, міністр екологічних перетворень, також висловив своє занепокоєння.

“Нинішня зима найпосушливіша з 1959 року”, — нагадав міністр, відповідаючи на запитання журналістів.

Річка у Франції, пересихають канали, клімат у Європі, місто у Франції
Частина країни вже заощаджує воду Фото: AFP

Він підтвердив, що незабаром можливо буде оголошено суворі обмежувальні заходи щодо використання води, які набудуть чинності з березня, щоб запобігти катастрофічним ситуаціям, які можуть виникнути влітку.

У світлі такої перспективи міністр закликав почати заощаджувати воду “вже зараз”. Наразі обмеження щодо споживання води діють на частині території восьми департаментів країни, а в чотирьох департаментах посилено контроль за її витрачанням.

Минулий рік став найспекотнішим в історії спостережень за погодою у Франції та інших країнах Європи, враховуючи Велику Британію, Іспанію та Італію. Екстремально високі температури призвели до посухи, яку багато регіонів ще не подолали.

Альпійські гори, снігові Альпи, зимовий курорт, снігові гори, танення снігу,
Європейські країни говорять про можливу катастрофічну посуху Фото: iStock

Дослідження показали скорочення кількості снігу в італійських Альпах на 53% і рівня води в басейні річки По на 61% нижче за норму. Минулого року в п’яти північних регіонах, прилеглих до річки По, було оголошено надзвичайний стан через посуху 2022 року.