Білорусі загрожує окупація Росії: в ISW закликали НАТО запобігти цьому сценарію

В американському Інституті вивчення війни заявили, що Північноатлантичний Альянс не зможе запобігти планам країни-агресора поглинути Республіку Білорусь без перемоги України.

Експерти ISW у своєму звіті прокоментували розслідування журналістів, які розповіли про документ із Кремля із планом окупації Білорусі до 2030 року, інформує «НБН».

Аналітики заявили, що якщо Захід дозволить росіянам зберегти незаконно захоплені українські території, Москва зможе використати їх та білоруські території, щоб загрожувати східним кордонам держав НАТО.

Крім того, Альянс має підготуватися до можливого сценарію, за якого країна-агресор контролює Білорусь, оскільки кремлівський диктатор Володимир Путін, ймовірно, досягне значних успіхів у відновленні сюзеренітету РФ над РБ незалежно від результату вторгнення в Україну.

В Інституті вивчення війни стверджують, що Захід має надати можливість українцям вигнати зі своїх територій російських загарбників.

«Надзвичайно малоймовірно, що Захід зможе перемогти або ефективно відповісти на російську кампанію з поглинання Білорусі, попередньо не подолавши російське вторгнення в Україну», – зазначають аналітики.