Білорусь та Китай уклали угоду про стратегічне партнерство

Білорусь та Китай підписали спільну заяву про принципи розвитку стратегічного партнерства, за підсумками переговорів між президентом білорусі олександром лукашенком та головою Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні.

Про це повідомило Держінформагентство БелТА.

Тим часом лукашенко сказав главі Китаю Сі Цзіньпіну, що «сьогоднішня зустріч проходить у дуже складний час, що вимагає нових, нестандартних підходів і відповідальних політичних рішень». Після чого додав, що білорусь «цілком підтримує ініціативу з міжнародної безпеки, яку висунув Китай».

Можна зробити висновок, що таким чином білоруський правитель заявив про підтримку ініціативи Пекіна – «мирного плану» для врегулювання війни росії з Україною.

Крім того, лукашенко закликав до співпраці у машинобудуванні та створенні спільних підприємств у різних сферах. Зокрема, він запропонував спільне виробництво верстатів, електротранспорту та деталей для сільськогосподарської техніки в обох країнах. Важливо зазначити, що ці виробництва можуть також використовуватися у військових цілях, що не виключає можливості розширення військово-технічного співробітництва між білоруссю і Китаєм.