Аварійні відключення світла

Аварійні відключення світла відбуваються у сімох областях — Укренерго

Внаслідок масованої атаки РФ в Україні пошкоджені десятки об’єктів енергосистеми, відбуваються аварійні відключення світла в 7 областях. Енергосистема отримує аварійну допомогу з трьох країн.

Про це повідомили у НЕК “Укренерго”.

Сьогодні вранці ворог цілеспрямовано здійснив комбіновану масовану атаку по українській енергетичній інфраструктурі. Пошкоджені десятки об’єктів енергосистеми: теплові та гідроелектростанції, магістральні мережі НЕК “Укренерго”, мережі обленерго”, — йдеться у повідомленні.

За даними компанії, найважча ситуація у Харківській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях.

“Енергосистема зберегла цілісність. Диспетчерський центр “Укренерго” працює над стабілізацією її роботи. Ремонтні бригади “Укренерго” та обленерго розпочали аварійно-відновлювальні роботи одразу після закінчення повітряної тривоги”, — зазначили в НЕК.

Внаслідок обстрілів, також виведена з роботи високовольтна лінія 750 кВ, яка була основною лінією живлення ЗАЕС. Наразі енергоживлення ЗАЕС відбувається лише за резервною лінією 330 кВ, що була відновлена ремонтними бригадами “Укренерго” 14 березня.

Аварійні відключення світла

Споживання електроенергії вимушено обмежено у Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській областях.

Для підтримки безпечної роботи енергосистеми залучена аварійна допомога з енергосистем Румунії, Словаччини, Польщі.

Аварійно-відновлювальні роботи триватимуть 24/7 до повного відновлення живлення споживачів, зазначили в Укренерго.

Що відомо про атаку РФ 22 березня

Вранці 22 березня російські війська завдали комбінованого удару по українських містах із застосуванням ударних дронів, балістичних та крилатих ракет. Вибухи пролунали у Харкові, Дніпрі, Полтаві, Кривому Розі, Запоріжжі, Кропивницькому, на Хмельниччині, Одещині, Львівщині та в Івано-Франківській області.

Повідомляється про влучання по об’єктах інфраструктури. В низці регіонів є загиблі і поранені, спостерігаються проблеми з водо- та електропостачанням.

Через атаку окупована Запорізька АЕС втратила підключення до однієї з ліній живлення. Окрім того, РФ вдарила по ДніпроГЕС, там триває пожежа.