Десятки журналістів, режисерів та операторів з початком повномасштабної війни змінили мікрофон та камеру на зброю і пішли захищати країну. Серед них герой-телеоператор з Краматорська Олексій Ковалевський, який не маючи військової підготовки, став на захист країни від російських окупантів.
Його історію розповіли в ефірі телеканалу “Україна”.
Чоловік за свою роботу на фронті отримав дві відзнаки. Одну – за знищення командного пункту окупантів, іншу – за деокупацію Харківщини.
Однак успішна робота Олексія, а він став очима для піхоти, зробила його мішенню для окупантів – чоловік отримав складне поранення у шию і зараз проходить реабілітацію.
Поранення Олексій Ковалевський отримав під Бахмутом, який вже вісім місяців мужньо боронять українські захисники. Після поранення лікарі не давали Олексію жодних шансів. Адже коли його привезли до дніпровської лікарні Мечникова, він був у тяжкому стані і навіть сам не дихав. У нього діагностували перелом третього хребця, забій шийного відділу спинного мозку. Спочатку чоловік не міг сам навіть ковтати. Однак за деякий час він прийшов до тями, почав сам дихати, а згодом – трохи говорити.
“Агонія дуже сильна була. Серце і груди розпирало дуже… Здавалося, що це мабуть вже прийшов кінець мій і все. Але думав, як вони без мене, мої дівчата, моя мама”, – зізнається Олексій.
Батько чоловіка, зі свого боку, розповів, що не сумнівався – його син буде гідним захисником.
“Я вірив, що він зможе це опанувати і бути гідним захисником”, – розповів Андрій Ковалевський.
“Ми вистежили будівлю, в яку постійно заходили орки. Ці координати ми передали нашій артилерії. В той день хлопці гарно попрацювали і як ми потім дізналися з перехватів, що це був командний пункт. І нас за це нагородили”, – згадує Олексій.
Також він додав, що інша нагорода була за деокупацію Харківщини.
“Під Ізюмом наша піхота йде, а коптер летить перший. І повністю дивиться, де хто сидить”, – поділився військовий.
Олексій Ковалевський працював на телебаченні 15 років. Він знімав у донецькому аеропорті, події в Криму та війну на Донбасі всі роки.
Як розповідають колеги Олексія, він професіонал своєї справи, який жодного разу не відмовив, куди б його не відправляли. Знімати Олексій міг на все, на що тільки можна – дрони, камери та інше.
“Все ховав. Навіть про те, що Олексія нагородили, ми дізналися не від Олексія, а від Президента, з його указу. І звісно почали вітати. І писали чітко, що нам не важливо, що там у нього в офіційних документах написано. Для нас він щонайменше Олексій Андрійович Ковалевський, майор. І не менше”, – розповідає колега Олексія, телеведуча каналу “Ми-Україна” Олена Цинтила.
“Я знаю, що і Льоша так думає, щоб він повернувся до роботи і ми знову з ним працювали разом. Ми чекаємо на нього. Ми чекаємо на всіх наших колег, які зараз на передовій”, – заявив генеральний продюсер телеканалу “Ми-Україна” Юрій Сугак.
Олексія ще чекають місяці реабілітації. Йому потрібно розвивати дрібну моторику. Через страшенний біль він намагається рухати ногами, адже поставив собі мету – встати на ноги і повернутися в стрій.
“Кожен пальчик для нас – це якесь свято. Ми бачимо, що є позитивна динаміка. Плюс ми його на це мотивуємо, тому що йому психологічно важко”, – зізнається дружина військового Олексія Ковалевського Марина.
Кошти на допомогу Олексію з реабілітацією надсилати з різних куточків світ. Все, що йому не знадобиться, чоловік обіцяє перевести іншим військовим теж на реабілітацію, яких в Україні зараз вже тисячі.
Залиште коментар
Розгорнути ▼