субсидія

Зміни у виплаті субсидій та пільг торкнуться майже 50 тисяч людей на Донеччині: куди та коли звертатись

На Донеччині зміни у правилах нарахування субсидій з 1 липня 2024 року торкнуться близько п’ятдесяти тисячі людей: вони мають звернутися за подовженням допомоги, аби отримувати її в подальшому. За червень субсидії та пільги Пенсійний фонд виплачуватиме незалежно від звернення.

Нагадування щодо змін оприлюднила пресслужба на YouYube регіонального управління Пенсійного фонду.

Уряд вирішив з червня 2024 року відновити загальний порядок призначення та виплати житлових субсидій і пільг для тих, хто у 2022 році проживав на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій. Раніше, відповідно до постанови КМУ №215 , цим людям виплату допомоги продовжували автоматично.

Зміни стосуються 30,8 тисяч субсидіантів та 18,6 тисяч пільговиків, повідомили Суспільному Донбас у пресслужбі управління. Дехто вже встиг звернутися.

“Необхідно до 1 липня звернутися за продовженням виплат житлової субсидії або пільги особі, яка одночасно відповідає чотирьом критеріям”, — йдеться у повідомленні управління Пенсійного фонду у Донецькій області.

Кому потрібно звернутися щодо субсидії чи пільги до 1 липня 2024 року

Подати заяву щодо подовження державної допомоги потрібно тим, хто відповідає відразу всім чотирьом критеріям:

  • є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги,
  • був отримувачем субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року,
  • проживав (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій,
  • з початку повномасштабної агресії не зверталася до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

Як подати заяву щодо субсидії

У Пенсійному фонді нагадають, що наразі є кілька способів подачі заяви щодо пільги чи субсидії:

  • онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або портал Дія.
  • поштою — листом на адресу територіального підрозділу Пенсійного фонду,
  • особисто — через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг.