наручники

Жительку Краматорська, яка здавала позиції ЗСУ брату-«ДНРівцю», посадили на 12 років

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області визнав громадянку винною у колабораціонізмі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 1 грудня.

На початку червня 2023 року жінка, спілкуючись у Telegram із представником збройних формувань держави-агресора, погодилася  допомогати у бойових діях проти Збройних Сил України (ч.7 ст.111-1 КК).

Її співрозмовником був «пулеметчик сводной роты Министерства доходов и сборов днр, старший лейтенант», тимчасово відкомандирований до незаконного збройного формування «Внутренние войска ДНР». 

Жінка близько півтора місяця надсилала фото, відео, текстові і голосові повідомлення про місця знаходження військової техніки ЗСУ в Краматорську і Словʼянську, зокрема автомобіля радіоелектронної розвідки.

Зокрема, писала, що після обстрілів місця поблизу заводу в Словʼянську українські військовослужбовці покинули ці позиції місця та прибрали блокпост. Повідомляла, що в Краматорськ Донецької області з міста Харкова прибувають військові ЗСУ та в подальшому вони будуть пересуватися в місто Бахмут через місто Часів Яр і про плани робити зупинку в Часовому Яру під час руху.

29 червня зловмисниця передала, що в ресторані «Рио» в Краматорську під час влучання ракети перебували офіцери ЗСУ, які відзначали день народження. Також поінформувала, що на території військового аеродрому в Краматорську розташовуються системи ППО.

У судовому засіданні жінка винуватою себе визнала у повному обсязі і сказала, що бойовик «ДНР» є її рідним братом. Вона стверджує, що грошей чи інших цінностей від брата не отримувала. До тримання під вартою працювала продавцем у ФОП. Просила врахувати її щире каяття, незадовільний стан здоровʼя та суворо не карати.

Обвинувачену засудили до 12 років позбавлення волі із забороною обіймати будь-які посади в органах місцевого самоврядування та державної влади на строк 10, без конфіскації майна.