суд

Жительку Донеччини, яку підозрюють у передачі РФ даних про місця дислокації ЗСУ, судитимуть за держзраду

Жительку Новогродівки Донецької області, яку підозрюють у передачі Росії розвідданих дислокації та переміщення Сил оборони в регіоні, судитимуть за державну зраду. Її затримали на початку року.

Про це йдеться на сайті прокуратури Донеччини.

“У жовтні 2023 року жінка почала співпрацювати з представником ФСБ РФ, який вийшов на неї через один з месенджерів. Виконуючи його завдання, жінка упродовж трьох місяців самостійно збирала дані про місця дислокації підрозділів та техніки Збройних Сил України”, — йдеться у повідомленні прокуратури.

За даними обласної прокуратури, після збору даних жінка робила позначки на карті й разом із текстовими повідомленнями надсилала російському куратору.

“За нові координати їй обіцяли по 100 доларів. Зокрема, жінка дізнавалась інформацію воєнного характеру по селу Михайлівка та містах Новогродівка, Селидове й Мирноград”, — уточнили у прокуратурі.

В прокуратурі Донецької області зазначили, що жительку Донеччини судитимуть ч. 2 ст. 111 КК України. Їй загрожує 15 років за ґратами або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.