камінці на щастя

Жителі Краматорська вдруге розписали й розклали вулицями міста “камінці на щастя”

Цими вихідними на вулицях та в парках Краматорська на Донеччині з’явилися близько 30 символічних “камінців на щастя”. Їх створили містяни в майстерні простору “БезМеж” і розклали на різних локаціях. Це вже другий такий захід у Краматорську — перший провели в листопаді та, як кажуть, організатори, самі не очікували, що буде так захопливо.

Як розписували камінці, що вкладали в малюнки автори та де можна побачити їхні витвори — у репортажі Суспільне Донбас.

Жителька Краматорська Наталія Мороз каже: вона постійна відвідувачка майстерні у просторі “БезМеж”. Творчість, каже, допомагає переживати війну.

“Просто вже стомилися жити в таких умовах, коли “прильоти”, коли вибухають снаряди. А тут ми знаходимо усамітнення, творча думка розвивається, і тут ми отримуємо якусь радість від творчості”, — ділиться Наталія.

Цього разу працює акриловими фарбами на камінчиках різних форм, що знайдені на вулиці. Малює квіти, ялинку, котів.

“Нам тут дають політ фантазії. Ми розслаблюємося”, — каже жителька Краматорська Наталія Мороз.

Розпис камінців і розкладання по локаціях у місті ініціювала художниця Вікторія Гончаренко. Це вже друга така акція. Каже: ідея не нова, побачила в мережі.

“Здавалось би, так просто — камінчик на щастя. Але оскільки в місті немає заходів, дитячих свят, то люди зустріли це з захопленням. Якась жива душа — в цих камінцях”.

“Зараз завершимо, розкладемо в різних місцях міста. Хай люди — хто подивиться, сфотографує і поставить назад, а хто — забере додому. І це теж добре”, — говорить Вікторія Гончаренко.

Простір “БезМеж” у Краматорську працює понад рік, розповідає керівниця проєкту громадської організації “Фонд розвитку громади” Олена Костенко.

“Всі нові наші заходи — це в першу чергу ініціатива людей, які хочуть самі тут щось створювати. Ми постійно відкриті до ідей”, — зазначила керівниця проєкту громадської організації “Фонд розвитку громади” Олена Костенко.

Після завершення розпису — вийшло близько 30 камінців. Учасники розклали їх по локаціях, аби жителі знаходили, фотографували, брали додому як сувенір.

Автори просять фотографувати камінчики й викладати фото в соцмережах з хештегами: #Kramatorsk, #Краматорськ, #камінцінащастя.