На території Торецької громади, що на Донеччині, залишаються близько 800 місцевих жителів, в них є запаси їжі, води та ліків. Через безпекову ситуацію комісія не може розглянути заяви на компенсацію за пошкоджене/зруйноване майно жителів громади.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.
“Вони не виявили бажання виїздити у більш безпечні місця, попри заклики. Цивільні змушені переховуватись в підвалах та укриттях. Люди не мають змоги вийти на свіже повітря. Коли збільшується інтенсивність обстрілів, вони не мають можливості виїхати. Водою та їжею забезпечені раніше, в людей є запас, були облаштовані місця в укриття з запасом їжі, води, медикаментами. На території є колодязі та свердловини. Дітей на території Торецька та громади немає дітей, на ті родини, які повертались, на них складали протоколи про відповідальність, і їх все одно вивозили. Таких протоколів від початку евакуації було 38”, — зазначив Василь Чинчик.
В ефірі каналу “Апостроф TV” Василь Чинчик уточнив, що місто Торецьк повністю знищене обстрілами.
“До повномасштабного вторгнення в Торецькій громаді було близько 70 тисяч жителів, в місті Торецьк близько 50 тисяч”, — розповів Василь Чинчик.
Також начальник Торецької МВА у Facebook розповів про розгляд заяв на компенсацію збитків за знищене майно наступне:
“У зв’язку зі збільшенням звернень щодо компенсації за зруйноване житло. Комісія з розгляду питань щодо зруйнованого та пошкодженого житла була створена у 2023, до її складу входять співробітники військової адміністрації, працівники поліції та ДСНС, які є в тому числі жителями громади. Механізм розгляду заяв полягав в наступному: подавалась заява на компенсацію за знищене майно у державний реєстр пошкодженого та знищеного майна, відповідно проводилось обстеження на підставі цієї заяви для підтвердження відомостей про зруйноване житло. У 2023 році, коли безпекова складова дозволяла обстежувати житло, в на сайті та застосунки “Дія” було заборонено вхід, і наші мешканці не могли подати заявки, бо на всій території, де проводиться активні бойові дії була відповідна заборона. Ті, хто цікавився й читав, ці постанови розуміє.
Він розповів, що для вирішення цього питання адміністрація неодноразово звертались до Мін’юсту.
“Враховуючи наші наполягання, цьогоріч у серпні були внесені відповідні зміни, і комісія змогла виїздити на територію громади обстежувати, але виникла інша проблема, в серпні відбувались активні бойові дії на територію громади, і відповідно мною було прийнято рішення, що комісія розглядатиме заяви в разі покращення безпекової ситуації у громаду, тобто, коли в’їзд на територію громади буде безпечний. Коли у нас була можливість розглядати заяви, то через “Дію” люди не могли заявки додавати, водночас враховуючи, що розгляд заяви комісією має визначені терміном, то ми змушені розглядати ваші заяви і давати відповіді в максимально короткі терміни. Ми сподіваємось, що покришіться безпекова складова та можливо будуть внесені зміни в нормативно правові документи, ми той перелік та черга поданих заяв буде зберігатись і ми будемо розглядати повторно, якщо буде внесено, де можна буде без виїзду, без ризику для життя та здоров’я членів комісії приймати відповідні рішення, ми будемо готові сприяти жителям отримувати такі сертифікати. Серед членів комісії є постраждалими, і тими особами, які не мають можливості отримати такі сертифікати”, — каже Василь Чинчик.
Я заявляю, що жоден житель Торецької громади не отримав такий сертифікат. Крім того, більш активні люди, які мають заборгованість більш як 100 тисяч гривень за теплопостачання, водопостачання, газ. Ті, хто повноцінно сплачували всі комунальні послуги та борги у повному обсязі, вони на тій самій складовій що і боржники”.
Залиште коментар
Розгорнути ▼