До журналістів “Pro100Media” звернулись жителі Краматорську, які жалілись на зграї безпритульних собак. Про це писали раніше, прочитати можна тут. Тварини нападають на людей та на домашніх тварин, люди просто бояться ходити по вулиці і не знають, де шукати допомоги.
Журналісти “Pro100Media” звернулись до влади з питанням, як місто вирішує проблему безпритульних тварин. Начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов повідомив, що на базі Спеціалізованого комунального підприємства “Ритуальна служба” Краматорської міської ради діє Служба з питань утримання та поводження з тваринами. Їх стерилізують, проводять необхідну обробку і відпускають, адже утримувати нема де.
“Основним напрямком діяльності Служби є регулювання популяції безпритульних тварин в місті шляхом проведення їх стерилізації. Служба має сучасну ветеринарну клініку та приміщення для післяопераційної перетримки тварин. Служба здійснює вилов безпритульних тварин, ветеринарний огляд (в день вилову), дегельмінтизацію та інсектоакарицидну обробку, вакцинацію від сказу, стерилізацію, післяопераційну перетримку, ідентифікацію безпритульної тварини, надання ветеринарної допомоги. Відповідно до норм чинного законодавства, після проведення усіх зазначених заходів, безпритульні тварини повертаються до ареалу перебування (місць вилову) для вільного проживання. На жаль, жодного притулку для тварин в Донецькій області не має”, – зазначив Ігор Єськов.
Також начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ додав, що працівники служби ловлять та стерилізують тварин в залежності від наявності вільних місць для післястерилізаційної перетримки в клініці. З березня минулого року і дотепер було проведено 1 400 стерилізацій.
Якщо ви бачите безпритульних тварин, які агресивно себе поводять, телефонуйте до Контакт центру міста Краматорська 099 099 15 05.
Безпритульні собаки на вулицях це проблема не нова для Краматорська і після початку повномасштабного вторгнення ситуація тільки загострилася. Багато людей виїхали і дехто покинув домашніх тварин, деякі чотирилапі прибігають з розбитих сіл та міст поблизу. Голодні собаки збиваються у зграї і можуть поводити себе агресивно. Як бути з тваринами-безхатьками, як вирішити проблему безпритульних собак на вулицях, ми поцікавилась думкою волонтерів області, які не один рік опікуються тваринами-безхатьками.
Наталія Тітомир, голова БФ “Друг”, Краматорськ. Зараз на перетримці благодійної організації 80 собак.
“Тільки комплексними заходами ми можемо досягти результату по зниженню чисельності безпритульних тварин на вулицях міста, іншого способу крім стерилізації не існує, тим паче в наших умовах. Це прерогатива міської влади, за рахунок волонтерів це зробити не можливо, масштаби проблеми дуже великі. Волонтери не впораються. Кожне місто має регулювати чисельність безпритульних тварин гуманними методами. Крім того, потрібно працювати не тільки з безпритульними тваринами, але й з домашніми, точніше з їх власниками. Потрібно, щоб була реєстрація домашніх тварин, завдяки чому ми можемо працювати з людьми і пояснювати якщо ваша собака живе у вас і вона не стерилізована, то буде постійно приводити цуценят, якщо ви не займаєтесь розведенням, то краще стерилізувати тварину. Тому що потім, буде можливість запитати, а куди ви поділи цуценят якщо собака не стерилізована? Зараз дуже багато можливостей стерилізувати тварин безкоштовно або зі знижкою і це можливо пропонувати людям”.
Дар`я Корх, волонтерка з Покровська, разом з однодумцями опікується 32-ма собаками та понад 30 котиками.
“Рішення тільки одне – зробити більш жорсткими закони, як, наприклад, у Німеччині. Викинув на вулицю помирати голодною смертю – величезні штрафи, образив тварину – в’язниця. Потрібно створити базу обліку тварин. Доводити до суду та забирати тварину за жорстоке поводження. Я мало вірю, що колись такі закони запрацюють у нас. Притулки не вирішують проблему. Зараз вихід один – це стерилізація”.
На своїй офіційній сторінці у Facebook ми провели опитування і запитали у краматорців, як вони бачать вирішення проблеми з безпритульними собаками на вулиці.
Більшість з тих, хто взяв участь в опитуванні, а це 44% проголосували за стерилізацію, трохи менше людей (35%) вважають, що собак-безхатьків стане менше, якщо штрафувати власників, які залишили тварину на вулиці. Вдвічі менше людей вважає, що вирішити проблему можна якщо збільшити кількість притулків і всього один відсоток містян проголосував за варіант – підгодовувати тварин, щоб не кидалися на людей.
Безпритульні собаки на вулицях це відповідальність не тільки влади, але й людей, які залишили тварину. Стерилізація, штрафи, притулки, – всі ці способи подолання проблеми не будуть дієвими, якщо люди не братимуть відповідальність за тварин, яких приручили.
Залиште коментар
Розгорнути ▼