Підприємець зі Святогірська Ігор Пономаренко втратив свій бізнес під час окупації міста росіянами. Армія РФ зруйнувала мотузковий парк, який Ігор будував та розвивав впродовж восьми років, також росіяни знищили кафе на території парку. Після звільнення Святогірська від росіян, чоловік повернувся і почав відновлювати свою справу. Історія підприємця, який попри війну відновлює бізнес у прифронтовому регіону.
Про це повідомяє Суспільне.
Зруйнований росіянами мотузковий парк у Святогірську на Донеччині
Мотузковий парк мав назву “Стрекоза” і був розташований на околиці Святогірська. Нині він зруйнований російськими обстрілами. Власник Ігор Пономаренко згадує: приймав за рік приймав десятки тисяч туристів. Під час окупації тут все просто згоріло.
“Він горів два дні. Був дуже сильний обстріл. Десь 18 серпня весь Святогірськ просто засипали запальними боєприпасами. І в цей день, і в наступний дуже багато тут згоріло — це ж ліс: все пішло по хвої”, — розповів підприємець Ігор Пономаренко.
Ігор створив мотузковий парк у 2013 році, у ньому були локації для активного відпочинку: “Походи, сплави по річці, прогулянки по трасах. Люди приїжджали, відпочивали. Відвідувачів було до 35 тисяч в рік”.
За словами Ігоря Пономаренко росіяни на території мотузкового парку викопали ями, з яких вели обстріл:
“Ми влаштовували квести. Прийшли сюди росіяни, зробили тут бійниці, їх вони повикопували. Як повикопували, так і залишилося. У лабіринті теж були, все попадало”.
Зараз зайти у приміщення дитячого лабіринту Ігор не може розповідає, територія ще не розмінована.
“Сюди “пелюстки” не прилітали. Міни сюди прилітали, вони зрубували дерева: сосна — вона розрубана. Є такі, які зрубані наполовину. Вони вже вибухнули може, щось тут і є, що не розірвалось”, — розповів чоловік.
Знищене кафе на території мотузкового парку “Стрекоза”
Перед повномасштабним вторгненням на території “Стрекози” Ігор побудував кафе. У березні 2022 року там почав годувати українських військових.
“Ми організувалися, не тероборона, а як добровольчий батальйон — 12 людей. І ми почали робити те, хто що міг. Ми цивільні люди усі. І я долучився зі своїм найкращим другом і кумом, ми займалися харчуванням”, — розповів Ігор.
30 травня 2022 року перед окупацією Святогірська Ігор забрав частину обладнання із кафе та виїхав із міста. Після деокупації повернувся:
“Я з цим обладнанням, все, що зміг врятувати, приїхав сюди, привіз причіп овочів. Казан борщу варив і смажив м’ясо — два тижні просто неба на багатті. Тут не було ні світла, ні води, нічого. Два тижні я брав і готував їжу, вона була потрібна, бо люди хотіли борщу”. Потім Ігор взяв в оренду приміщення та відкрив кафе, де нині готують домашні страви. За словами кухарки Любові таке меню:
“Суп грибний гороховий, борщ український, гуляш, картопля, макарони, котлети, холодець”.
Ігор розповів, обігрівають кафе за допомогою буржуйки, на якій можна і готувати їжу. Щоранку кухарі кафе готують свіжу випічку.
“Тут завжди вранці багато випічки. У духовці, яку я теж врятував. Все це розбирають: кава із булочкою, котлета в тісті, сосиска в тісті, печуть піци — на обід уже немає. Але ми її не робимо багато, щоби завжди свіжа”, — розповів про меню кафе Ігор.
Також Ігор планує відродити у Святогірську мотузковий парк.
“Безумовно, цей об’єкт буде заново відроджений, тільки вже не тут, тому що тут сухі сосни, тут неможливо збудувати мотузковий парк. Змістимося кудись і все одно об’єкт тут буде”, — зазначив підприємець.
Раніше, Святогірськ перебував під російською окупацією понад три місяці: із червня по 12 вересня 2022 року.
Залиште коментар
Розгорнути ▼