Фермер з Донеччини

“Землі ніхто не обробляє, бо немає сенсу: прилетіло — все”. Фермер з Донеччини полишає справу й їде в нікуди: історія

Понад 20 років займався фермерством на Донеччині Василь Погодник, а тепер через збитковість та загострення військових дій збирається закривати свою справу.

Про це повідомляє Суспільне.

Василь Погодник з села Красний Яр Гродівської громади має шість паїв землі, які обробляв самотужки на власній техніці. Нині через наближення фронту та збитки, говорить чоловік, вивозитиме техніку в евакуацію та полишатиме справу.

“Десь в районі 32-33 гектара маю. Немає найманої праці. На тракторі працюю сам. Останній рік засію. Якщо пшеницю засію, я кину ті три гектари, залишу лише своє і все. Йду з приватного підприємця. Просто збираємося в нікуди”, — говорить фермер Василь Погородник.

Фермер розповідає, цього сезону не матиме врожаю через негоду.

“Цього року пшениця вимерзла. Пшениці посаджено в районі 11-13 гектар. Хотів сіяти соняшник — не посіяв. У зв’язку з “освободітелями”. Зараз його сіяти сенсу немає, земля суха, воно нічого не зійде. Врожаю не буде це точно”, — зазначив фермер.

Продавати пшеницю доводиться у збиток, розповідає Василь Погородник.

“В 2021 році пшеницю я здавав 6.75, а зараз 3.50. Тоді добрива коштували 8 тисяч, зараз 28. Це через знайомих, друзів, товариші допомогли здати по такій ціні. 2.10 пропонували, воно і 3.50 в збиток, а 2.10 взагалі ні про що. Може в нулях, може в мінусах. Просто живем за рахунок старих запасів”, — ділиться Василь Погородник.

“Везти нікуди, і мені йде 61-й рік. Куди розпочинати на новому місці? Виїхати просто…”

За словами фермера, сусідні господарства, також через обстріли, виїжджають в евакуацію.

“Три трактора підірвалося, комбайн підірвався. Повиїжджали, техніку повиганяли вже всі: Іванівка — повністю, Ударник розпродався, повиганяли. Орлівка, Миколаївка — сусідні села — повиганяли”, — розповідає Василь Погодник.

“Фермерства на даному етапі немає, землі ніхто не обробляє, тому що немає сенсу. Ми не знаємо, що буде завтра, сьогодні, через 3-5 хвилин. Раз прилетіло і все”.

Село Красний Яр розташоване за 16 кілометрів від лінії фронту.