Зеленський: ситуація на Донеччині та Луганщині залишається вкрай тяжкою

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на передовій, особливо на Донеччині та Луганщині, залишається вкрай тяжкою.

“Це буквально бої за кожен метр української землі. Маємо розуміти значення цих боїв. Кожен метр, виграний там, – це захист усієї нашої держави. Кожен день, який наші герої вистояли в Бахмуті, у Вугледарі, у Мар’їнці та інших містах і громадах Донбасу, – це скорочення російської агресії на тижні. Саме там зараз відбувається безпрецедентне знищення російського потенціалу. Усе, що ворог втратить на нашому Донбасі, він уже не зможе відновити. І це саме той потенціал російської агресії, від якого в керівництві держави-терориста очікували знищення всієї нашої України”, – сказав Зеленський.

Зеленський назвав ситуацію у місті Бахмут Донецької області “найскладнішою” з-поміж усіх інших областей в Україні.

“Цей напрямок найскладніший, найважчий. Я б також відзначив Вугледарський район. Загалом нашим людям на сході нелегко”, – сказав Зеленський під час спільної пресконференції в Києві з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.

Також він зазначив, що ця війна дорого коштує Україні. Проте президент зауважив, що українці сильні, вони захищаються і вони вистояли.

“Вони розуміють, що вони є фортецею для України, щоб готуватися до деокупації всіх територій. Вони тримаються та виконують поставлене завдання й максимально знищують сили противника. Важко, але вони тримаються”, – додав президент України.

На запитання про річницю повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого Зеленський відповів, що це був “найважчий рік в історії незалежної України”. А також наголосив, що у цей день ми не повинні забувати всіх тих, хто захищає наші кордони, наш народ і наші домівки.

Володимир Зеленський підкреслив, що є відчуття ніби новий рік в Україні починається 24 лютого, а не 31 грудня.

“Ми хочемо, щоб цей рік був роком перемоги, ми в це віримо і наполегливо працюємо для цього”, – підсумував президент України Володимир Зеленський.