Запустили передпродаж книжки Вікторії Амеліної, вбитої російськими військовими в Краматорську

Видавці запустили попередній продаж поетичної збірки “Свідчення” Вікторії Амеліни – поетеси, вбитої російськими військовими під час ракетного удару по Краматорську в червні 2023-го. 

Про це розповіли у Видавництві Старого Лева. 

mockups-design.com

Художнє оформлення для книги виконав Данило Мовчан, а над упорядкуванням працювали чоловік загиблої поетеси Олександр Амелін та близькі подруги Галина КрукСофія ЧелякКатерина МіхаліцинаМар’яна СавкаОлена ГусейноваСвітлана ПоваляєваОксана Луцишина та Тетяна Терен.

У збірці можна знати доробки Амеліної, які вона писала з початку повномасштабного російського вторгнення.

“Останній вірш був написаний за декілька днів до її загибелі”, – кажуть у видавництві. 

Наприкінці книги читачі знайдуть хронологію знайомств та подій у житті Амеліної, які вплинули на написання віршів.

Дати найкраще пояснять, що це за книга і голосом яких людей стала Вікторія”, – додає одна з укладачок збірки Софія Челяк

Увесь прибуток з першого накладу спрямують на Нью-Йоркський літературний фестиваль, що заснувала Амеліна.

Нагадаємо, що Вікторія Амеліна загинула внаслідок російського ракетного удару по Краматорську в червні 2023 року. Нещодавно навідника ракети на місто відправили до в’язниці на довічно.  

Амеліна з початком повномасштабного російського вторгнення працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на Сході, Півдні та Півночі України, зокрема в Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.