Використовувати земельні ресурси, наявні на підконтрольній українській владі території Донецької області, перешкоджає забрудненість сільгоспземель вибухонебезпечними предметами.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
До Плану обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільгосппризначення на 2024 рік, схваленого Національним органом з питань протимінної діяльності, включені земельні ділянки загальною площею 12,8 тис. га. Про це повідомляють у департаменті АПК та земельних відносин облдержадміністрації.
За інформацією місцевих військових адміністрацій, загальна площа ділянок сільгоспземель, розташованих на відстані не ближче 20-ти кілометрів від лінії бойових дій та які потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів та подальшого розмінування, складає 10,3 тис. га.
Нетехнічне обстеження земельних ділянок, яке передує безпосередньому очищенню від вибухонебезпечних предметів, проводять три неурядові оператори протимінної діяльності. Вони працюють на території восьми громад Донецької області.
Це представництво «ХАЛО ТРАСТ в Україні», благодійна організація «Благодійний фонд Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні», ГО «Асоціація саперів України».
За оперативною інформацією, з початку року обстежені 2,9 тис. га та розміновані 247 га земель сільгосппризначення.
Враховуючи зміни до Порядку використання коштів за гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення, аграрії можуть отримати компенсацію у розмірі 100% за фактично надані операторами протимінної діяльності платні послуги з розмінування земельних ділянок.
Податковим кодексом звільнені від оподаткування земельними податком суб’єкти господарювання, які працюють на території активних бойових дій. На територіях можливих бойових дій на підставі рішень військових адміністрацій про встановлення податкових пільг сільгоспвиробники не сплачують земельний податок та орендну плату за землі державної та комунальної власності, якщо земельні ділянки є потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.
Залиште коментар
Розгорнути ▼