За зиму ДТЕК Донецькі електромережі розчистив від гілок майже 170 км електроліній для запобігання аваріям

Упродовж цієї зими фахівці ДТЕК Донецькі електромережі розчистили від гілок та дерев майже 170 кілометрів повітряних ліній. Такі роботи допомагають уникати аварійних відключень світла. Попри активні бойові дії та важку ситуацію на Донеччині енергетики продовжують працювати для відновлення електропостачання регіону.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Наразі енергокомпанія спрямувала всі ресурси на виконання аварійно-відновлювальних робіт після обстрілів і не проводить планових робіт. Однак лишають мешканців області без світла не тільки обстріли. Негода, вітер та зарослі навколо ліній електропередачі часто пошкоджують електромережі. Тому попри складну ситуацію в області енергетики виконують розчистку від гілок трас ліній електропередачі, що дозволяє знизити ризик пошкоджень мереж, не пов’язаних з бойовими діями. За зиму в Донецькій області енергетики розчистили 155,9 кілометрів ліній 0,4-10 кВ, від яких безпосередньо живляться житлові будинки, та ще 12 кілометрів високовольтних ліній 35-110 кВ, від яких залежить електропостачання цілих міст та районів. Це необхідно насамперед для того, щоб гілля дерев не падали на проводи під час негоди.

«Падіння дерев та контакт гілок з проводами — одна з причин аварійних відключень електроенергії. Попри те, що ми зараз кидаємо всі сили на відновленні мереж, пошкоджених внаслідок бойових дій, ми також розчищаємо найбільш критичні траси повітряних ліній, піклуючись про безпеку людей та надійне електропостачання. Ми робимо все можливе для того, щоб у домівках місцевих мешканців було світло», — зазначили в компанії.

За Правилами охорони електричних мереж висаджувати дерева під лініями електропередачі заборонено. Тому якщо вони там є, жителі приватного сектора мають вчасно обрізати дерева, які наблизилися до ліній електропередачі, щоб не допустити аварійних ситуацій. Для цього необхідно подати заявку на відключення лінії, узгодити час і тільки потім обрізати дерева в радіусі не менше метра від лінії.

Для того, щоб провести роботи, необхідно подати заявку до органів місцевої влади, які в свою чергу передадуть її оператору системи розподілу — ДТЕК Донецькі електромережі. ОСР визначить дату і час відключення повітряної лінії для безпечного виконання роботи. Або повідомити компанію через сторінку компанії у Facebook чи кол-центр: +38 (063/096/099) 450 0 473, проте це може зайняти більше часу через велику кількість дзвінків.

Нагадаємо, за 10 січня фахівці ДТЕК Донецькі електромережі з дозволу військових повністю чи частково відновили електропостачання 7 населених пунктів.