евакуація дітей

З Торецької громади виїхали всі родини із дітьми

Родина із трьома дітьми, яка лишалась у селищі Щербинівка Торецької громади, виїхала.

Про це Суспільне Донбас телефоном розказав начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.

За його даними, на території громади на початок повномасштабного вторгнення перебували 9 368 дітей. Протягом 2023-2024 років у Торецькій громаді запроваджували примусову евакуацію неповнолітніх у низці населених пунктів.

Стосовно батьків цієї родини адміністрація та служба у справах дітей мали намір застосувати механізм позбавлення батьків прав та призначення опікуна, аби вивезти дітей з небезпечної території. Однак батьки зрештою погодились: покинули територію громади, за даними очільника МВА, 29 червня.

Що відомо про евакуацію дітей з Торецької громади

Станом на 28 червня в Торецькій громаді на Донеччині залишалися троє дітей, яких потрібно евакуювати разом з батьками чи представниками дитини. Всі троє — жили в одній родині у селищі Щербинівка.

Батьки евакуюватись не хотіли, на них підготували відповідні клопотання на Нацполіцію та прокуратуру, розповів Василь Чинчик.

“Якщо батьки не проявлять свою батьківську позицію і відповідальність, враховуючи всі ті загрози, які існують, ми будемо змушені провести примусове вилучення і вивезти (дітей — прим. ред.) у безпечні регіони. Вони кажуть, що не хочуть полишати майно. Постраждати можуть діти через те, що вони тримаються за те своє господарство, свій будинок, який зараз розміщений в зоні активного обстрілу з боку ворога”.

Він додав, що до родини неодноразово приїздили працівники поліції, служби з надзвичайних ситуацій, служба у справах дітей, начальник МВА, керівництво району та області.