З полону повернули Олену Пех та Валерія Матюшенка з Донеччини

З полону повернули Олену Пех та Валерія Матюшенка з Донеччини

З російського полону повернули десятьох людей, серед них Олена Пех та Валерій Матюшенко з Донецької області.

Про це повідомив у Telegram президент України Володимир Зеленський, пише Суспільне.

“Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років”, — йдеться у повідомленні Зеленського.

Що відомо про Олену Пех та Валерія Матюшенка

Мистецтвознавиця та наукова співробітниця Горлівського художнього музею Олена Пех у полоні російських окупантів знаходилась з серпня 2018 року. У березні 2020 року Олену Пех “засудили” до 13 років позбавлення волі. Вона була у колонії № 127 в окупованому Сніжному на Донеччині. Жінка була у полоні майже шість років.

За даними ІСОМ Ukraine, у 2014 році Олена Пех разом з неповнолітньою донькою виїхала з окупованої Горлівки до Одеси. У 2016 році у її мами, яка залишилась в окупованому місті, погіршилось здоров’я. Через це жінка вимушена була їздити на окуповану територію.

Валерій Матюшенко підприємець із колишнього Комсомольська, що на Донеччині. Він перебував у полоні з липня 2017 року. Російські окупанти звинуватили його у допомозі й українським військовим та “засудили” до 10 років ув’язнення. Чоловік був у полоні майже сім років.

Як розповідала Суспільне Донбас у 2021 році дружина Валерія Матюшенка Тетяна, 10 місяців чоловік провів в “Ізоляції”, а потім у колонію в окупованій Макіївці. Валерій був у списках на обмін полоненими з 6 серпня 2017 року.