Наслідки обстрілів Дружківки 5 лютого

З місцевого бюджету витратять 7,4 млн грн на відновлення будинку внаслідок обстрілу Дружківки

Ремонт багатоквартирного будинку у Дружківці, який був пошкоджений обстрілом 5 лютого 2023 року, коштуватиме понад сім мільйонів гривень. Під час того обстрілу в місті, як повідомляли в міській адміністрації, були пошкоджені понад десять багатоквартирних будинків, один з яких зазнав руйнувань.

Про вартість робіт та плани розпочати ремонт пошкодженої обстрілом багатоповерхівки повідомили у Дружківській міській військовій адміністрації, пише Суспільне.

Йдеться про будинок по вулиці Віталія Пилипенка, 106.

“На сьогоднішній день вже розроблена вся необхідна документація для проведення ремонтних робіт. Тендерна процедура для визначення підрядної організації, яка буде виконувати роботи на завершальному етапі”, — повідомили в адміністрації із посиланням на начальника комунального підприємства “Управління капітального будівництва” Михайла Мініна.

На реалізацію проєкту щодо відновлення постраждалої багатоповерхівки планується виділити з місцевого бюджету 7 мільйонів 400 тис. грн., повідомили в МВА.

Що планують зробити за ці кошти:

  • капітальний ремонт стін,
  • заміну пошкоджених або монтаж нових сходових маршів та майданчиків,
  • підсилити або відновити плити перекриття,
  • замінити покрівлю, вікна, двері.

Оголошення про тендер на ці роботи комунальне підприємство оприлюднило в січні на порталі “Прозорро”. Йдеться про суму меншу, ніж наразі повідомляють, — близько 6,6 мільйонів. Єдиний учасник тендеру і переможець аукціону — ТОВ “Автоінтерстрой”.

Як зауважили в міській військовій адміністрації, питанням відновлення постраждалої багатоповерхівки влада займається давно, але організація, яка виграла тендер щодо експертної оцінки, виявилася неспроможною — за декілька місяців не зробила відповідної документації.

“Як наслідок, потрібно було проводити нову тендерну процедуру та знаходити фахівців, які й створили даний проєкт”, — пояснили у повідомленні.

Що відомо про обстріл Дружківки 5 лютого

Вночі 5 лютого військові РФ обстріляли Дружківку Донецької області. Близько 00:40 окупаційні війська завдали по місту два удари із зенітно-ракетного комплексу “С-300”, повідомляли у міській військовій адміністрації. Поранення дістали п’ятеро містян.