З міста Часів Яр цього тижня виїхали ще двоє жителів

З міста Часів Яр у Донецькій області цього тижня евакуювались ще двоє людей — матір та її дорослий син. Зараз там залишаються 166 людей.

Про це 12 квітня телефоном розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус, передає Суспільне.

“Син та матір самостійно виїхали майже до Костянтинівки, ми їх там забрали та відвезли туди, куди їм потрібно та сконтактували їх з медиками, жінка літня і вона потребує медичної уваги”, — уточнив Сергій Чаус.

Начальник МВА додав, що кожна евакуація заздалегідь спланована.

“Коли отримуємо інформацію, що люди будуть виїздити, то ми залучаємо всі можливі варіанти для їх виїзду, і велосипеди, і можливості військових. Зараз заїхати у місто немає можливості, тому люди самостійно рухаються до Костянтинівки, або навколишніх сіл, або допомагають військові, далі ми забираємо їх та допомагаємо людям знайти житло й надаємо необхідну допомогу”, — уточнив Сергій Чаус.

Він також розповів, що всього у квітні вивезли мінімум четверо жителів Часів Яру.

“Слід розуміти, що ми вивозимо жителів міста Часів Яр не тільки з Часового Яру, а й з сіл, які поблизу Часів Яру. Ці люди через бойові дії виїхали у Новодмитрівку, Миколаївку та інших навколишніх населених пунктів”, — пояснив начальник МВА.

За його словами, в лютому не було жодної заявки на евакуацію з міста Часів Яр, в березні були заявки на евакуацію від рідних, але не було підтвердження від людей, які повинні були евакуюватись.

“Коли ми більш-менш нормально заїжджали в місто, доволі часто була така ситуація, коли родичі просять евакуювати своїх рідних, коли ми приїздимо, люди відмовлялись їхати”, — додав начальник місцевої адміністрації.

Сергій Чаус зазначив, що з кожним тижнем все важче вдається передати хліб та гуманітарну допомогу місцевим жителям, іноді — це вдається зробити.

“Виїхати з міста та доїхати назад небезпечно. Чим ближче до Часів Яру, тим складніше”, — каже Сергій Чаус.

Він уточнив, що внаслідок обстрілів від початку доби травмованих та загиблих немає.

“В місті тихо не буває, вся громада — це епіцентр бойових дій. Там постійні обстріли. Максимальна небезпека — це дрони, як FPV, так і скиди”, — додав Чаус.