З 9 лютого мешканці населенних пунктів Донеччини зможуть обміняти лампи розжарювання на світлодіодні у відділеннях “Укрпошти”

З 9 лютого Програма по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи стартує на Донеччині. Про це повідомив у Фейсбуці генеральний директор АТ “Укрпошта” Ігор Смілянський.

“Ну що, як обіцяли, відкриваємо другу хвилю енергетичного фронту та розширюємо його географію.

Від сьогодні обмін ламп доступний ще в +1300 віддділень Укрпошта в усіх областях, окрім Дніпропетровської та Донецької (в цих областях стартуємо з 9 лютого). Тут, як з танками, треба спочатку довезти, потім – стріляти. Замовлення в Дія теж відкриті.

Дякую тим майже 300 тисячам українців, які вже долучилися до нашої енергозберігаючої ініціативи.

Дякую ЄС та Уряду України за можливість бути провідниками у цьому тимчасовому тунелi.

За +- тиждень ми змогли організувати абсолютно новий, але, на мою думку, дуже важливий проєкт у 2200 відділень майже у всіх куточках нашої країни. Разом з вами, командою і партнерами.

Хочу, щоб ви знали, як важливо те, що робить кожен з вас.

Наостанок бажаю вам, як то кажуть, “лампового” вівторка і до зустрічі у відділеннях”.

Нагадаємо, що Уряд 10 січня затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи”. Згідно з постановою, передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на пять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.

Механізм обміну буде наступним:

– Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.

– Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.

– Обмін буде відбуватись у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.

– Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.

– При оформленні заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.

– За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.

– Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.

– При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.

– Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

– Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.