Право на безоплатну психологічну реабілітацію надається особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
Порядок отримання таких послуг з психологічної реабілітації регламентує Постанова Уряду № 1338.
Психологічна допомога надається на таких рівнях:
- перший — соціально-психологічна підтримка та супровід. Надається особами, які не є фахівцями у сфері психічного здоров’я, але пройшли відповідну підготовку, у тому числі члени громадських об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю, працівники закладів охорони здоров’я та закладів освіти, працівники органів військового обліку, зокрема ТЦК та СП, соціальні працівники, інші громадські та благодійні організації, релігійні організації.
- другий — психологічна реабілітація. Надається фахівцями суб’єктів надання послуг, крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ.
- третій — комплексна медико-психологічна реабілітація. Надається мультидисциплінарною командою із використанням кейс-менеджменту як комплексна медико-психологічна допомога, що передбачає терапію розладів психічного здоров’я за комплексною програмою із застосуванням психологічних, психотерапевтичних, у разі потреби медикаментозних методів та методів фізичної реабілітації.
Для отримання психологічної допомоги першого рівня отримувачі послуг можуть звернутися безпосередньо до управління з питань ветеранської політики Донецької облдержадміністрації за номером телефону +38095 555 31 15 або на електронну пошту uprvetpol@dn.gov.ua.
Для отримання психологічної допомоги другого та третього рівнів – звертаються безпосередньо до суб’єкта надання послуг або до Мінветеранів із заявою в електронній формі через Єдиний державний реєстр ветеранів війни: https://sis.mva.gov.ua/faq?service=2&type=1 або Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи його мобільний додаток (Дія).
Підставою для отримання послуг із психологічної допомоги, яка надається суб’єктом надання послуг на другому та третьому рівні психологічної допомоги є:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якому отримувач послуг подав декларацію про вибір лікаря, або направлення лікуючого лікаря в разі надання психологічної допомоги одночасно з наданням медичної допомоги в стаціонарних умовах;
- особисте звернення отримувача послуг.
- направлення до суб’єктів надання послуг лікарем здійснюється за результатами первинного психологічного скринінгу отримувача послуг.
Додатково зазначаємо, що послуги із психологічної реабілітації отримувачам послуг надаються безкоштовно шляхом відшкодування Міністерством у справах ветеранів України витрат суб’єкту надання послуг за рахунок коштів державного бюджету.
Ознайомитись з переліком установ, які надають послуги психологічної допомоги за цією програмою можна у Реєстрі постачальників послуг із психологічної реабілітації за посиланням: https://sis.mva.gov.ua/nadavaschi-poslug?servicetype=psy.
Залиште коментар
Розгорнути ▼