19 серпня православна церква відзначає велике свято – Преображення Господнє. Це свято пов’язане з подіями земного життя Ісуса Христа. Преображення Господнє – явище слави та Божественної величі Ісуса Христа перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор (Ізраїль, 588 метрів в 9 км від міста Назарет), описане в Євангеліях. Під час молитви на цій горі учні Ісуса Христа трьох свідків воскресіння Петро, Яків та Іоанн побачили, як Учитель преобразився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло.
Яке сьогодні свято за народним календарем: Яблучний Спас
У народному календарі 19 серпня – Другий урятував. У народі це свято отримало назву Яблучний Спас, оскільки саме до цієї дати дозрівають яблука і їх разом із виноградом слід освячувати в церкві. З цього дня вірянам дозволялося їсти яблука. Із середини серпня спека йде на спад, погіршується погода. Саме тому казали:
Прийшов Другий Спас – тримай рукавиці про запас.
Що не можна робити 19 серпня
Сьогодні, 19 серпня, не можна займатись будь-якою домашньою роботою, окрім садівництва й приготування їжі, шити та в’язати, займатись ремонтом, проганяти та вбивати комах, гучно розмовляти, лаятись, бажати комусь зла.
Народні прикмети на 19 серпня
► Люди, які мріють потрапити в рай, повинні на Яблучний Спас з’їсти освячене яблуко.
► Відкусивши шматочок освяченого яблука, можна загадати бажання, і за повір’ям воно виповниться.
► Перш ніж їсти яблука самому, слід обов’язково ними когось пригостити.
► Який Яблучний Спас, таким буде січень та Покров.
► Садівникам на Другий Спас слід всіх пригощати яблуками, адже наступний рік буде врожайним.
► Яблука з медом – гарантоване здоров’я на цілий рік.
Залиште коментар
Розгорнути ▼