Як зустріти старість без хвороб: поради від Центру сімейної медицини №1 Краматорська

Старість не є вироком! Саме так вважають лікарі Центру сімейної медицини №1 Краматорська. І дають поради, як зустріти старість у хорошому здоров’ї.

“Звісно, з віком відбудуться певні зміни в усіх системах організму, проте навіть в похилому віці можна залишатися здоровим та активним, радісно проживаючи цей етап свого життя. Але як зустріти старість в хорошому здоров’ї з наукової точки зору?

У недавньому дослідженні взяли участь 8000 людей віком від 60 років. Вчені виявили, що особи, які мали нормальний індекс маси тіла та регулярну фізичну активність, не втратили своєї працездатності навіть з роками. Окрім того, суб’єктивні показники здоров’я (по їхніх відчуттях) та об’єктивні (результати лабораторних та інструментальних досліджень) в 73% пацієнтів з цієї категорії були в нормі.

Також учасники, які краще почувалися в старості, не мали розладів зі сном та спали не менше 7 годин на добу. З регулярної фізичної активності у них було присутнє не відвідування спортзалів, теніс чи плавання, а звичайна ходьба.

Це дослідження вкотре демонструє, що для того, аби залишатися здоровим і в похилому віці, не потрібно «вигадувати велосипед». Достатньо правильно харчуватися та підтримувати індекс маси тіла в нормі, дотримуватися регулярної фізичної активності та достатньо спати. А також не забувати відвідувати всі профілактичні огляди та обстеження, які рекомендовані по віку. Наприклад, жінкам віком 40+ років варто робити мамографію, а з 50 років і жінкам, і чоловікам потрібно здавати кал на приховану кров.

Більше про профілактичні обстеження, рекомендовані вам по віку, ви зможете дізнатися у свого сімейного лікаря”.