Тричі на тиждень поранених з Донеччини до Дніпра перевозять волонтери благодійної організації “OperationAid”. Як проходить робота екіпажу під час евакуації українських бійців — у репортажі Суспільне Донбас.
Поранених військовослужбовців волонтери забирають із двох прифронтових госпіталів, там бійцям вже надали медичну допомогу.
Цього разу в кожній з трьох евакуаційних машин — троє сидячих та один лежачий пацієнт.
Піхотинець із псевдо “Фартовий” у ЗСУ чотири роки, поранення дістав вдруге.
“Скид, сепарський дрон скинув скид і все, дістав поранення — уламкове сквозне. Множинні осколки й на іншій нозі, і на спині, по тілу. Боляче”, — зізнається український військовослужбовець.
З поля бою, де був поранений, евакуювали швидко, говорить Фартовий, ще за кілька годин із прифронтового госпіталю транспортують у лікарню в Дніпрі.
Чоловік каже, що у боях оберігає позивний та підтримка дружини і двох синів.
“Дружина у мене розумничка, вдячний їй, якби не вона, я б вже руки опустив, стільки б не витримав. Завдяки їй тримаюся. Звісно, вже хотілось би бути вдома з дітьми, за чотири роки навоювався вже”, — ділиться “Фартовий”.
Артем — мобілізований із Запоріжжя, в Збройних силах — пів року. Чоловік говорить, травма незначна, тож готовий одразу повертатися до служби, бо на нього чекають побратими.
“Бомбили нас, відлетіла колода в голову. Не куля, не уламок, так колодою отримай. Нікуди не дівся”, — розповідає військовий ЗСУ.
Евакуюють поранених різної важкості, говорить парамедикиня, керівниця східного напрямку шведської благодійної організації “OperationAid” Євгенія Кім.
“Усе залежить від стану, якщо це легкі, то й вісім людей можемо запхати. Якщо це тяжкі, то звісно ні. Тоді лікар візьме з собою одного тяжкого і можливо ще одного-двох легких, які просто будуть сидіти, тому що його увага потрібна буде тяжкому”, — пояснює Кім.
Під час евакуації в одного з поранених відкрилась кровотеча. Швидка зупиняється, парамедики роблять перевʼязку та рушають далі до лікарні.
“Плече” довге, їхати довго, в дорозі може статися що завгодно — від серцевої недостатності до кровотечі”, — говорить Євгенія Кім після перев’язки.
Волонтери “OperationAid” перевозять поранених з Донеччини до Дніпра тричі на тиждень.
Залиште коментар
Розгорнути ▼