Як вимушеним переселенцям з Донеччини отримати безоплатну медичну допомогу

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати доступ до всіх медичних послуг завдяки Програмі медичних гарантій, яка покриває потреби незалежно від місця проживання та реєстрації. Для цього потрібно звернутись до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Скасовувати попередню декларацію не потрібно, вона буде автоматично анульована. Про це повідомили у Мінреінтеграції.

“Пацієнти, які тимчасово переїхали в інші населені пункти України та потребують медичної допомоги, можуть звернутися до найближчого медичного закладу, який має договір із НСЗУ, та укласти декларацію з сімейним лікарем. При цьому скасовувати попередню декларацію не потрібно”, – зазначено у повідомленні.

Саме декларація з лікарем дає змогу пацієнту отримати доступ до безоплатних послуг із діагностики, консультації та профілактики найпоширеніших захворювань.

Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:

  • екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
  • первинної медичної допомоги;
  • спеціалізованої медичної допомоги;
  • паліативної медичної допомоги;
  • реабілітації у сфері охорони здоров’я;
  • медичної допомоги дітям до 16 років;
  • медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Важливо знати

Знайти найближчий медичний заклад або лікаря можна за посиланням або зателефонувати до контакт-центру Національної служби здоров`я – 1677.

ВПО можуть звертатися без направлення до деяких вузьких спеціалістів, зокрема, до гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.

Докладніше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, можна дізнатися в електронному посібнику.

Скільки жителів Донецької області евакуювались з початку широкомасштабної агресії

До 24 лютого 2022 року, тобто до повномасштабного нападу росіян, на підконтрольній українській владі території Донецької області знаходилось близько 2 мільйонів жителів. За два роки місцева влада разом з волонтерами допомогли евакуюватися 1 мільйону 500 тисячам, серед них 200 тисяч – це діти, 45 тисяч – особи з інвалідністю. Повернулисбь близько 235 тисяч.