Як військовослужбовцю зареєструвати шлюб, якщо його наречена знаходиться за кордоном?

Порядок державної реєстрації шлюбу проводиться відповідно до положень статей Сімейного кодексу України, інформує Міністерство юстиції.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 № 213 передбачено, що державна реєстрація шлюбу, якщо один із наречених є, зокрема, військовослужбовцем, може засвідчуватися актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування).

Акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими.

Акт передається (надсилається) командиром (керівником), яким його було складено, до будь-якого відділу ДРАЦС для складення актового запису про шлюб у паперовій формі та внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Актовий запис про шлюб складається відділом ДРАЦС в день отримання такого акту, зокрема у разі його отримання за допомогою електронних засобів телекомунікації.

На підставі складеного актового запису про шлюб подружжю або одному з них у день звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким зареєстровано шлюб, видається відповідне свідоцтво.

Якщо звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким зареєстровано шлюб, неможливе, відповідне свідоцтво видається в іншому відділі ДРАЦС у разі внесення відомостей про такий шлюб до Реєстру та за наявності доступу до нього.

Отже, з метою реєстрації шлюбу військовослужбовцю необхідно звернутись до свого командира відповідного військового формування.

Міністерство юстиції нагадає, що у День усіх закоханих відділи державної реєстрації актів цивільного стану, які є учасниками заходу «Кохання переможе» (https://bit.ly/3JGU1Oa), працюватимуть у подовженому режимі, аби усі охочі змогли подати заяву про державну реєстрацію шлюбу та зареєструвати його, якщо він призначений на цей день. Відділи ДРАЦС чекатимуть на охочих заручитися і одружитися з 8:00 до 20:00.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану Донецької області не входять до переліку відділів, які є учасниками заходу «Кохання переможе». Тож скористатися послугою від Мінюсту зможуть ВПО у інших областях країни.