Як скласти НМТ за кордоном: що потрібно знати краматорським випускникам

Для проведення національного мультипредметного тесту за кордоном у 57 містах 32 країн створять тимчасові екзаменаційні центри. Про це повідомило Міністерство освіти і науки. Тестування проходитиме у спеціально обладнаних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги. В Управлінні освіти журналістам “Pro100Media” розповіли, що нині за кордоном перебуває 397 краматорських випускників. Загалом вже майже 700 учнів, які вчаться у міських навчальних закладах, зареєструвались на проходження НМТ.

“Реєстрація на НМТ не завершилася, тому ще рано казати про кількість учнів, які складатимуть іспити. На даний час зареєстровано 698 учнів з 1171 випускників”, – уточнили в Управлінні освіти Краматорської міськради.

Основна сесія НМТ за кордоном відбудеться в таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Інтерактивна мапа країн тут

МОН зазначає, що кількість місць для участі в тестуванні за кордоном є обмеженою. Якщо всі місця в конкретному місті чи країні будуть зайняті, ця локація більше не буде доступною для вибору. Також до 15 квітня є можливість змінити місце тестування у персональному кабінеті.

“Минулого року НМТ за кордоном склали понад 20 тисяч вступників. Саме тому ми не відмовилися від ідеї проведення тестування за кордоном і цього року. Адже це можливість для українців, які нині перебувають за кордоном, вступити до наших ЗВО. І це, звісно, наша можливість підтримувати цей важливий зв’язок”, – повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Читати також: Реєстрація на НМТ розпочнеться 14 березня: що потрібно знати учням

Учні проходять тестування з трьох обов’язкових предметів: українська мова, математика та історія України і один на вибір — українська література, або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія, географія.

Реєстрація для участі НМТ стартувала 14 березня і триватиме до 11 квітня включно.