Часів Яр

Як російська армія намагається захопити Часів Яр та чи є загроза оточення міста

Російська армія не проводить “в лобову” масованих штурмів міста Часів Яр, а частіше заходить з боку населених пунктів Іванівське й Богданівка. Перейти канал Сіверський Донець — Донбас у війська РФ не виходить, Сили оборони відбивають всі спроби.

Про це в ефірі нацмарафону “Єдині новини” повідомив офіцер секції планування бригади “Рубіж”, майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко, повідомляє Суспільне.

“Противник застосовує малі штурмові групи — це дає йому можливість не виявляти основні резерви перед штурмом для того, щоб ми не могли їх масовано уразити та скритно підходити до наших позицій, використовуючи складки місцевості або “зеленку”, — розповів військовослужбовець.

За його словами, російські військові знищують місто Часів Яр ФАБами та КАБами, у великій кількості застосовують авіацію, FPV-дрони, дрони із скидами.

Хто воює на боці армії РФ в районі Часового Яру

“В районі Часового Яру противник (військо РФ — ред.) зосередив одні з найпідготовленіших підрозділів — це їхні десантні війська. Також є такі підрозділи як “Шторм-V”, “Шторм-Z”, що укомплектовані із ув’язнених російських цивільних. Хоча дані підрозділи часто використовуються як штурмові, тому що їм їх не шкода. Частіше вони їх використовують як підрозділ, щоб виявити наші (українські — ред.) вогневі позиції або розмінувати територію перед ймовірним шляхом наступу”, — розказав військовий.

Він додав, що армія РФ має ряд інших механізованих підрозділів у резерві — їх поки не використовують.

Втрати російського війська

За словами офіцера, українські війська знищують на цьому напрямку велику кількість штурмової піхоти армії РФ, переважно за день російське військо може втрачати від відділення до взводу на одному напрямку.

Чи є загроза оточення Часового Яру

“Логістичні маршрути міста, звичайно, є під контролем вогню артилерії противника (армії РФ — ред.), адже у нього її в достатній кількості, також є в достатній кількості авіація. Але логістика в місто здійснюється, так — важко, але мужні воїни Сил оборони України роблять ці надважкі справи. Безпосередньо, на даний момент, оточення міста поки неможливе й ми сподіваємось, що у майбутньому цього не станеться. Ми очікуємо, що надійде вже незабаром західна допомога у достатній кількості і ми зможемо утримувати наші позиції, щоб у подальшому наростити наші можливості для наступу”.