Лікарі без кордонів

Як працюють медики швидкої допомоги “Лікарі без кордонів” на Донеччині (відео)

167 пацієнтів від початку вересня транспортували медики організації “Лікарі без кордонів” з лікарень Донецької області до шпиталів у більш безпечних регіонах. На Донеччині працюють 17 автівок “швидкої”, оснащених обладнанням для надання медичної допомоги пацієнтам. Як лікарі транспортують поранених та хворих, чим оснащена автівка для надання людям допомоги — у матеріалі Суспільного.

Медики перевозили Тетяну з лікарні у Дружківці до Краматорська, там їй робитимуть КТ малого таза. Жінка з Торецька, дістала поранення під час обстрілу російських військ.

“Ми були вдома і, може, за п’ять, може, за шість метрів від будинку, щось прилетіло. Поранення грудини, руки, ноги, ампутація пальця”, — каже жителька Торецька Тетяна.

“Лікарі без кордонів” транспортують поранених та хворих жителів Донеччини між шпиталями, розповідає лікарка екстреної медичної допомоги “Лікарів без кордонів” Ганна Сушкіна.

“Ми перевозимо важко поранених, або пацієнтів з соматичними захворюваннями, але в критичному стані в інші шпиталі, здебільшого це Дніпропетровська область, там, де їм надають допомогу, яка зумовлена тим, що в прифронтових шпиталях дуже обмежений ресурс”, — говорить лікарка екстреної медичної допомоги “Лікарів без кордонів” Ганна Сушкіна.

Медики вивозять пацієнтів з усіх лікарень неокупованих населених пунктів Донецької області, говорить Ганна Сушкіна. Автівки оснащені обладнанням для надання людям допомоги.

“Маємо всі необхідні ліки: набір медикаментів, перев’язувальний матеріал. Апарат штучної вентиляції легенів, який на швидкознімі, йдемо за пацієнтом вже з апаратом штучної вентиляції легенів, підключаємо його до пацієнта і вже з апаратом ШВЛ ми його закочуємо в машину”, — пояснила Ганна Сушкіна.

Окрім цього обладнання використовують й апарат УЗД, говорить лікарка.

“Ми можемо подивитися чи є у пацієнта внутрішньочеревна кровотеча, чи є пневмоторакс, чи гемоторакс, наскільки функціонують легені. Це дуже допомагає в роботі і ми часто ним користуємося”, — говорить лікарка.

Найчастіше, розповідає лікарка, стикаються з мінно-вибуховими травмами: поранення живота, ніг та рук, черепно-мозкові травми.

“Ми приїжджаємо в лікарню, оцінюємо пацієнта, його стан, його вітальні функції, якщо необхідно, надаємо допомогу, забираємо його в машину і транспортуємо. Виклики доволі часто, дуже шкода, коли діти стають заручниками своїх батьків. Не всі батьки евакуюються з дітьми та буває таке, що перевозимо підлітків, батьків. Щодня є поранені з різних міст”, — розповіла лікарка.

В Донецькій області працюють 17 таких автівок швидкої допомоги “Лікарів без кордонів”. За словами Ганни Сушкіної, протягом вересня, перевезли 167 пацієнтів. Від початку року — 5 600.