Як піклуватись про нирки, щоб уникнути проблем зі здоров’ям

Сьогодні – Всесвітній день нирки. Національна служба здоров’я України нагадує, як про них піклуватись, щоб уникнути проблем зі здоров’ям та про маршрут пацієнта у випадку підозри на захворюванням нирок.

Дотримуйтесь здорового способу життя: відмовтесь від куріння, дбайте про свій раціон, не забувайте про воду, будьте фізично активними. Періодично відвідуйте свого сімейного лікаря, навіть якщо не маєте скарг.

Зверніться відразу до свого сімейного лікаря, якщо виник дискомфорт чи біль в ділянці попереку і ви не знаєте його причини.

На захворювання нирок може вказувати зміна забарвлення чи кількості сечі. Проте, ці ж симптоми можуть бути пов’язані і з іншими недугами. Саме тому потрібно звертатися до лікаря загальної практики, яким є ваш сімейний лікар, терапевт чи педіатр. А не одразу до вузького спеціаліста. Лікар первинної ланки огляне, проконсультує, за потреби призначить додаткові обстеження, або випише направлення до нефролога, уролога чи іншого спеціаліста.

Щоб потрапити на консультацію до спеціаліста, здати аналізи чи пройти обстеження, потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу. А також з’ясувати, чи є у штаті відповідний фахівець та обладнання. Знайти медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за Програмою медичних гарантій, можна на сайті НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts

Також дізнатися, який заклад надає амбулаторну допомогу можна за номером контакт-центру 16-77. Щоб з’ясувати, чи є у закладі потрібні фахівці і обладнання, радимо зателефонувати безпосередньо у лікарню

Також нагадуємо, що у Програмі медичних гарантій для лікування пацієнтів з хронічним захворюванням нирок п’ятої стадії передбачена послуга гемодіалізу в амбулаторних умовах.