Як підтримати імунну систему взимку: поради лікарів Краматорська

Усім хочеться бути здоровими в зимовий період та менше хворіти, тому багато хто вдається до різних способів підтримки імунітету: п’є у великих кількостях вітамін С чи різноманітні противірусні засоби та імуномодулятори.

Проте ці способи не є ефективними. Насправді роботу нашої імунної системи можна підтримати набагато простіше за допомогою порад лікарів Центру сімейної медицини №1 Краматорська.

Харчуйтеся правильно. Намагайтеся доповнювати свій раціон достатньою кількістю фруктів та овочів, не забувати про баланс білків, жирів та вуглеводів у своєму меню. Тоді у вашого організму буде достатньо енергії та ресурсів для синтезу захисних факторів, наприклад, антитіл та інтерферонів.

Підтримуйте здорову масу тіла. Для цього буде корисно дотримуватися попередньої поради та не забувати про фізичну активність. Вже давно доведено, що ожиріння погіршує роботу імунної системи.

Потурбуйтеся про тривалий та якісний сон. Під час сну імунна система відновлюється та має змогу продуктивніше працювати вдень. Окрім того, вночі виробляється мелатонін, а він регулює не тільки циркадні ритми, але й має протизапальний ефект.

Порадьтеся з сімейним лікарем стосовно вітаміну Д. Взимку у більшості людей (звісно, якщо ви не проводите її десь на Кубі під пальмою) спостерігається дефіцит вітаміну Д через малу кількість сонячного опромінення. А цей вітамін впливає не тільки на кістки, а й на імунітет. Краще не вибирати дозу вітаміну Д самостійно, адже з ним можна легко передозувати.

Для підтримки імунітету не обов’язково бігти в аптеку за спеціальними препаратами, достатньо вести здоровий спосіб життя. А при появі симптомів застуди не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до сімейного лікаря.

Контакти call-центру:

050-357-07-05,

095-274-18-02,

42-00-98.