знеболювальне безоплатно

Як паліативним пацієнтам отримати знеболювальне безоплатно?

Паліативні пацієнти можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Як отримати паліативну допомогу у Краматорську, читайте у матеріалі Pro100media.

До програми реімбурсації “Доступні ліки” включено 6 препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.

Щоб почати отримувати знеболювальні для паліативних хворих, потрібно:

Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря для встановлення діагнозу. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт:

  • Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.
  • Пацієнтам із розладами психіки та поведінки: звернутися до психіатра.
  • Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Далі — звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Також не забувайте брати з собою телефон, на який прийшли номер рецепта і код його погашення.

Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, які анальгетики повністю безоплатні, а за які потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Нагадаємо, у Краматорську надають мобільну паліативну допомогу. Це означає, що бригади приїздять до пацієнтів додому і надають медичні послуги.