Про шахрайські схеми з банківськими картками та як від них захиститися на брифінгу розповів директор Східного макрорегіонального управління «ПриватБанку» Едуард Фільчаков: «Під час війни шахрайство нікуди не поділося. Більша частина людей, постраждалих від шахраїв – передали свої дані шахраям самостійно».
Pro100media зібрали основні тези брифінгу.
Перше правило, якого треба дотримуватися, аби не стати жертвою шахраїв – уникайте сумнівних сайтів.
Якщо ви продаєте товар у мережі інтернет – ви вказуєте лише номер картки, на яку необхідно перевести гроші за покупку. Зазвичай шахраї можуть вмовляти перевести гроші через юридичну особу, примушувати йти до банкомату, вводити якісь дані, диктувати паролі, які приходять на телефон. Це також психологічна робота, яка людей вводить в оману.
Багато сайтів незахищених, або, наприклад, змінена у назві сайту одна буква, але вигляд сайту і дані можуть бути схожими на оригінальний. Людина вводить свої дані для оплати товару та стає жертвою шахраїв. Щоб цього уникнути – перш за все – треба проявляти уважність.
Треба звертати увагу ще й на те, коли створений сайт. Наприклад, якщо сайт створили вчора і товари, представлені на ньому набагато дешевші за середню ціну товару – це має викликати підозри у покупця.
Частіше, звичайно, шахраї користуються мережею інтернет, проте досі є схеми шахрайства за телефонними дзвінками.
Якщо вам дзвонять і повідомляють, що, наприклад, дитина в небезпеці і терміново потрібні кошти – потрібно абстрагуватися, покласти слухавку і подзвонити родичам, аби впевнитися, чи це правда, а не одразу слідувати вказівкам особи, яка телефонує.
Статистики щодо того, хто більше стає жертвами шахраїв – молодь, чи люди старшого віку наразі немає. Багато людей, постраждалих від шахрайства можуть взагалі не звертатися до правоохоронних органів.
Що стосується донатів? Аби тут не потрапити на шахраїв – краще за все донатити на великі перевірені прозорі фонди, які звітують про зібрані кошти, наприклад, Фонд «Повернись живим», «Фонд Сергія Притули», «United 24» та інші. Також безпосередньо через Приватбанк є можливість донатити кошти для потреб Збройних сил, на реабілітацію поранених тощо. Або скидати кошти на збори за рекомендацією знайомих, чи тих, хто особисто знає людей, які роблять збори.
Задля підвищення обізнаності громадян щодо безпеки та фінансової грамотності створили серію відео на Ютуб за участі відомого стендап-коміка Атона Тимошенка – «Агент 3700», де можна простою мовою дізнатися більше про шахрайські схеми, ведення звітності та багато іншого.
Залиште коментар
Розгорнути ▼