шахраї

Як не натрапити на шахраїв, купуючи товари в Інтернеті

Шахраї створюють сторінки магазинів у соцмережах, і інстаграм не виключення. У своїх “магазинах” “продають” різні товари, наприклад, смартфони, комп’ютерну техніку, дитячий одяг тощо. Такі шахраї також не цураються ошукувати військових під виглядом продажу військової амуніції. За товари беруть передоплату або повну оплату, отримують гроші, а потім зникають.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Якщо замовлення на значну суму, в деяких випадках, аби відвести підозру щодо своїх незаконних дій шахраї можуть надсилати покупцям договори поставки замовленого ними товару, створюючи в замовників видимість реальності здійснення офіційного продажу товарів.

Дії псевдопродавців після здійснення оплати товару можуть бути різними:

▪    блокують акаунт клієнта;

▪    кормлять обіцянками доставки товару, що може тривати тижнями;

▪    обіцяють повернути гроші, але для цього просять ввести всі реквізити картки на шахрайському сайті, щоб викрасти всі кошти з рахунків.

Як можна натрапити на такий магазин?

Через рекламу в інтернеті, адже шахраї “інвестуютьˮ у свої сторінки та запускають платну рекламу, аби знайти “клієнтів”. Вкладені в рекламу гроші потім “відбиваютьˮ за рахунок ошуканих покупців. Також такий магазин може привабити покупця низькими цінами та великими знижками.

Пам’ятайте, коли ви купуєте в інстаграмі чи на не спеціалізованих торговельних майданчиках, завжди є ризик зіштовхнутися з шахраями. 

Купуйте на перевірених сайтах та майданчиках, призначених для онлайн-покупок.

Якщо ви все ж таки обираєте для покупки інтернет-магазини в інстаграмі, уважно проаналізуйте сторінку інтернет-магазину.

Сторінки шахрайських інтернет-магазинів зазвичай швидко створюються та видаляються, тому потрібно звертати увагу на дату приєднання сторінки. Також перейменування акаунта може бути ознакою діяльності шахраїв: застосування різних назв або викрадення акаунта.

Такі сторінки можуть мати від кількох до 50 тисяч підписників, трапляються випадки з більшою кількістю підписників. Будьте пильними, якщо на сторінці закриті коментарі. Це також може бути ознакою шахрайства.

Щоб не натрапити на шахраїв в інстаграмі.

  • надавайте перевагу післяоплаті;
  • будьте обачними до магазинів, що пропонують товари за заниженими цінами;
  • перевіряйте сторінки магазинів в інстраграмі, перевірте:

–    дати опублікування дописів на сторінці 

–    кількість та активність підписників на сторінці 

–    інформацію про акаунт 

ВАЖЛИВО! Це лише ознаки сторінок шахрайських інтернет-магазинів в інстраграмі!

Деякі шахрайські магазини можуть добре приховувати свою діяльність та мати велику історію публікацій. 

Обирайте надійні майданчики для онлайн-покупок, купуйте в перевірених магазинах та сайтах.