Як на Дніпропетровщині облаштувалось промислове підприємство із Краматорська

Краматорське підприємство із виготовлення складних кріплень працює на Дніпропетровщині вже майже 10 місяців. Перевезли багатотонне обладнання, налагодили виробництво. Нині вийшли на третину довоєнних потужностей.

Про роботу промислового заводу-переселенця в фоторепортажі розповідає Кривий Ріг Life.

На початку повномастабного вторгнення верстати перевозили вантажівками. Ті, що можна було демонтувати. Виїхати вирішила й більшість колективу. Облаштувалися на Дніпропетровщині.

«Це був важливий і водночас складний крок для нашої команди. Було важко покинути рідне місто, домівки, звичне життя. Але ми чітко вирішили, задля чого мусимо працювати. Найперше, тримати економічний фронт, зберігати робочі місця. Розуміємо й що наша продукція дуже важлива», – наголосив керівник підприємства Дмитро.

На заводі виготовляють складні кріплення різних видів і класів міцності. Вони використовуються у багатьох галузях промисловості. Наприклад, у машинобудуванні, металургії. А ще під час відновлення й ремонту критичної інфраструктури. Метизи призначені для експлуатації у складних умовах. Витримують високі температури, стійкі до корозії та агресивного середовища, зокрема, кислотного.

Наразі завод працює на третину своїх виробничих потужностей. Але збирається розширювати асортимент. Поступово збільшує замовлення. У планах запустити повноцінну лінію із виготовлення гайок. На одному із верстатів їх вже «штампує» Михайло. У середньому 600 штук за зміну. Каже, на підприємстві працює чотири роки. Чи евакуюватися – довго не роздумував.

«Підприємство мало лише два шляхи: або просто закритися, або переїжджати. Було страшно. Особливо йти на роботу та залишати сім’ю. Адже будь-коли могло «прилетіти». Тепер на Дніпропетровщині разом із родиною», – сказав пресувальник Михайло.

Чоловік зізнається, його найзаповітніша мрія – перемога. І він наближає її на своєму фронті.

Загалом Дніпропетровщина прийняла 79 підприємств-переселенців. Вони з Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської областей. 20 вже розпочали роботу в області, ще 4 готуються до запуску виробництва. Більш ніж півсотні розмістили у регіоні свої склади із сировиною, продукцією та устаткуванням.

Серед релокованих – підприємства з виробництва паперової й картонної упаковки та поліетиленової плівки, логістична і швейні фірми, компанія з виготовлення автокосметики та обслуговування автомийок. А також оптовики, які займаються продажем насіння та будматеріалів. Є й ті, що надають послуги.