В умовах складних реалій війни, з якими стикаються мешканці Донеччини, важливо мати можливість відновити свої домівки після ворожих обстрілів. Зі стартом програми “єВідновлення” краматорці отримали шанс скористатися фінансовими ресурсами для відновлення житла та повернення до нормального життя.
У цій статті ми розглянемо процедуру подання заявки для отримання допомоги, а також визначимо, які кроки необхідно вжити для повторного звернення.
Скільки виплачують за пошкоджене житло на Донеччині
Розмір виплати за 1 квадратний метр зруйнованого житла у Донецькій області за програмою єВідновлення зараз становить 23 806 грн. З жовтня виплати власникам зруйнованого житла на Донеччині збільшились на 491 грн за 1 м².
Як подати заяву на отримання допомоги?
Це можна зробити в будь-якому ЦНАПі або на порталі Дія.
На порталі Дія
1. Зайдіть на портал та авторизуйтеся.
2. Клацніть на Каталог послуг.
3. Виберіть послугу “Компенсація за пошкоджене або знищене майно”
4. Виберіть обʼєкт, оберіть тип компенсації: житловий сертифікат чи грошова виплата.
5. Дайте відповіді на анкетні запитання.
6. Перевірте заяву та підпишіть електронним підписом.
В ЦНАПі
У Краматорську ЦНАП працює за адресою: 84313, вулиця Б.Хмельницького, 8; з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00, перерва з 12:00 до 12:45, субота, неділя – вихідні.
З’ясувати окремі питання можна за номером телефону: +38(050)755-54-99 та звернувшись на електронну пошту ЦНАПу — cnap@krm.gov.ua.
Чи можна повторно подаватися на компенсацію за програмою “єВідновлення”
Згідно з постановою Кабміну №381, власник пошкодженого житла не може подати повторну заяву на компенсацію, якщо його перша заява ще перебуває в обробці. Але податися на компенсацію можуть ті мешканці Донеччини, чиє житло повторно потрапило під обстріл після отримання виплат.
Але умовами для отримання повторної компенсації є закриття попередньої заяви на компенсацію, акт комісійного обстеження та звіт технічного обстеження з даними про пошкодження.
Крім того, зауважимо, що якщо росіяни зруйнують декілька об’єктів нерухомості, власник може отримати компенсацію за кожен із них. Але якщо приватним будинком чи квартирою володіють декілька людей, на компенсацію може подати навіть один зі співвласників та за умовою, якщо інші співвласники не проти цього.
Чи можна подати заяву на компенсацію зруйнованого житла після війни
Власники пошкодженого житла, на ремонт якого необхідно менш як 200 тисяч гривень, можуть подати заяву на компенсацію протягом 12 місяців після закінчення воєнного стану. Але якщо комісія визначила, що сума компенсації за зруйноване житло перевищує 200 тисяч, можна подати заяву протягом 18 місяців після закінчення воєнного стану.
Залиште коментар
Розгорнути ▼